Chrono Trigger: jaki remake arcydzieła Square Enix?

Czy Chrono Trigger może wkrótce pojawić się na Nintendo Switch? Ponieważ wiele innych gier Square Enix doczekało się remake’u, takich jak Dragon Quest, Live A Live, Final Fantasy VII Rebirth, fani z niecierpliwością czekają na powrót tego klasyka. Ale jak dokładnie Square powinien zrobić remake Chrono Trigger?

2D czy nie 2D – oto jest pytanie

Oryginalna wersja Chrono Trigger do dziś wygląda świetnie. Wielu fanów wyraziło chęć zobaczenia wiernej, ale ulepszonej adaptacji HD-2D. Byłaby to bezpieczna opcja, oferująca bardziej szczegółowe środowiska i projekty postaci, zachowując jednocześnie tożsamość gry. Niektórzy jednak wolą remake 3D, z bardziej nowoczesnymi animacjami i przerywnikami filmowymi.

Podróż w przestrzeni, czasie i nowym wymiarze

Pełny remake 3D Chrono Trigger wymagałby dodatkowych szczegółów, aby uniknąć efektu pustki. Z drugiej strony, ponowne wyobrażenie sobie gry przy użyciu grafiki Dragon Quest XI mogłoby być idealnym kompromisem. Trzeba znaleźć odpowiedni balans pomiędzy modernizacją a szacunkiem do oryginału, aby nie zawieść zagorzałych fanów.

Bez względu na to, jaki styl wybierze Square Enix, czy będzie to HD-2D, 3D, czy kombinacja tych dwóch, fani z pewnością z niecierpliwością będą czekać na nową wersję Chrono Trigger. A jeśli remake nie będzie zadowalający, nadal będzie można wrócić do oryginalnej wersji na Nintendo Switch Online.

Którą wersję remake’u wolisz dla Chrono Trigger?

Rozpoczęło się głosowanie, którego celem było poznanie preferencji graczy, począwszy od spektakularnego remake’u 3D po prosty remaster HD-2D. Każdy ma swoje oczekiwania, ale jedno jest pewne: Chrono Trigger zasługuje na nowe życie na obecnych konsolach.

Źródło: www.nintendolife.com