„Certyfikowana przez WATA” kopia Sonic The Hedgehog sprzedaje się po rekordowej cenie


Obraz: @GoldinAukcje

Kopia oryginału Jeż Sonic gra dla Sega Genesis została sprzedana za rekordową cenę sprzedaży 430 500 USD. To nie jest tylko nowy rekord dla tej gry Sonic – to także sprawia, że ​​jest to rekordowa sprzedaż każdego tytułu Genesis.

Ta oceniona gra otrzymała „Certyfikat WATA”. Jak być może pamiętasz, WATA jest jedną z firm zajmujących się gradingiem, która była wcześniej pod ostrzałem za rzekome manipulowanie rynkiem retro gier wideo. Na przykład niedawno współzałożyciel został oskarżony o sprzedaż gier firmy pod innym pseudonimem w serwisie eBay.

Współtwórca Sonic the Hedgehog, Yuji Naka, sam widział nawet ostatnią wyprzedaż – mówiąc o możliwości, że jest to „oszustwo”:

Oczywiście, wiele odpowiedzi w mediach społecznościowych w ostatnim czasie szybko połączyło wideo Karla Jobsta z YouTube i kolejne historie dotyczące rynku gier z grami. Widzimy to nie tylko z Sonic – w sierpniu kopia oryginału Super Mario Bros. na NES sprzedany za rekordową kwotę 2 milionów dolarów.

WATA wcześniej udostępniła Nintendo Life następujące oświadczenie w odpowiedzi na oskarżenia Karla Jobsta o „oszustwo i oszustwo” na rynku gier retro:

„Wata Games jest zaufanym liderem w zakresie oceniania kolekcjonerskich gier wideo i jesteśmy zaszczyceni, że możemy odgrywać kluczową rolę w tej dynamicznie rozwijającej się branży, w której jesteśmy niesamowicie pasjonatami. Jesteśmy pokorni wsparciem tysięcy naszych klientów, którzy ufają nam dokładna i przejrzysta ocena. Twierdzenia w tym filmie są całkowicie bezpodstawne i zniesławiające. Szkoda, że ​​pan Jobst nie skontaktował się z nami, aby dać nam możliwość poprawienia go”.

Source : https://www.nintendolife.com/news/2021/09/wata_certified_copy_of_sonic_the_hedgehog_sells_for_record_price