CD Projekt zapowiada „ambitną” grę pochodzącą od nowo przejętego studia


Studio Wiedźmin i Cyberpunk 2077 CD Projekt nabyło niezależne studio z Bostonu The Molasses Flood, które stworzyło gry The Flame in the Flood i Drake Hollow. Zespół został założony w 2014 roku przez weteranów serii BioShock, Halo, Guitar Hero i Rock Band.

Dyrektor generalny CD Projekt, Adam Kiciński, powiedział, że The Melasses Flood „przyniesie wiele talentu i determinacji” do firmy w przyszłości. Zespół będzie pracował nad nową „ambitną” grą osadzoną w istniejącym uniwersum CD Projekt, ale żadne inne szczegóły nie zostały ujawnione. Przypuszczalnie byłaby to nowa gra Wiedźmin lub Cyberpunk, ale nie wiemy na pewno.

CD Projekt kupił The Melasses Flood

Szef studia Molasses Flood, Forrest Dowling, dodał: „Kiedy CD Projekt zwrócił się do nas o możliwość współpracy, zobaczyliśmy niesamowitą możliwość dotarcia do znacznie szerszej publiczności poprzez współpracę z firmą, którą kochamy, tworząc gry w światach, które kochamy”.

Według komunikatu prasowego The Molasses Flood zachowa swoją niezależność i autonomię, ponieważ działa w „ścisłej współpracy” z CD Projekt Red. We własnym oświadczeniu The Molasses Flood powiedział, że studio będzie mogło zatrudnić znacznie więcej osób dzięki sprzedaży CD Projekt. Warunki przejęcia nie zostały ujawnione.

Powódź melasy bierze swoją nazwę od katastrofy z 1919 roku, kiedy w Bostonie otworzył się zbiornik magazynowy zawierający ponad 2 miliony galonów melasy. Zginęło ponad 20 osób.

To druga duża akwizycja CD Projekt w 2021 roku, po wykupieniu kanadyjskiego studia Digital Scapes, które współtworzyło Cyberpunk 2077 z CD Projekt Red.

W innych wiadomościach CD Projekt niedawno opóźnił edycje PS5 i Xbox Series X|S Wiedźmina 3: Dziki Gon i Cyberpunk 2077 do 2022 roku.

Oprócz tego, że jest znany z Wiedźmina i Cyberpunka 2077, CD Projekt prowadzi sklep z grami GOG bez DRM.

Source : https://www.gamespot.com/articles/cd-projekt-announces-ambitious-game-coming-from-newly-acquired-studio/1100-6497318/?ftag=CAD-01-10abi2f