CD Projekt RED załatwia sprawę sądową w związku z trudną premierą Cyberpunka 2077 za 1,85 miliona dolarów


CD Projekt Red rozstrzygnął kolejny pozew dotyczący nieostrożnej premiery Cyberpunka 2077 za 1,85 miliona dolarów.

Jak donosi GameSpot, w ramach ugody CD Projekt Red zapłaci inwestorom, którzy kupili akcje między 16 stycznia 2020 a 17 grudnia 2020 r.

Inwestorzy złożyli pozew zbiorowy w 2020 roku, twierdząc, że CD Projekt Red ukrył przed nimi stan Cyberpunka 2077 po uruchomieniu gry z kilkoma błędami, które przynajmniej na konsoli sprawiły, że gra była dla wielu niemożliwa do zagrania.

Po premierze gry wniesiono wiele pozwów przeciwko CD Projekt Red, z których jeden został rozstrzygnięty w grudniu 2021 roku na tę samą kwotę 1,85 miliona dolarów.

Cyberpunk 2077 pozostawał pełen błędów przez kilka miesięcy iw rezultacie został całkowicie usunięty z PlayStation Store, powracając dopiero w czerwcu 2021 r. Od tego czasu CD Projekt Red kilkakrotnie aktualizował grę, co jednak doprowadziło do pewnego odrodzenia jej graczy base, a nawet nagrodę Steam’s Labor of Love na początku stycznia.

Największy skok do przodu dla Cyberpunka 2077 prawdopodobnie rozpoczął się w lutym 2022 roku wraz z uruchomieniem aktualizacji nowej generacji, czyli wersji 1.5 dla graczy na PC, w której do gry dodano kilka poprawek błędów, a nawet darmowe DLC.

Temat ten był kontynuowany we wrześniu, kiedy deweloper CD Projekt Red wydał aktualizację Edgerunners, aby towarzyszyć premierze serii anime (która sama była chwalona zarówno przez fanów, jak i krytyków). Zapowiedział również rozszerzenie Phantom Liberty, które ma się ukazać w tym roku, i nadal wzbudzał emocje, ujawniając, że jego kontynuacja, o kryptonimie Orion, również jest w drodze.

Ryan Dinsdale jest wolnym strzelcem IGN i pełni funkcję redaktora wiadomości w Wielkiej Brytanii. Całymi dniami będzie opowiadał o Wiedźminie.Źródło : https://www.ign.com/articles/cd-projekt-red-settles-lawsuit-over-cyberpunk-2077s-rough-launch-for-185-million