Capcom ogłasza wydanie kolekcji Ace Attorney Investigations: co musisz wiedzieć

Wracamy do ostatnich doniesień firmy Capcom, która pokazuje prawdziwe oddanie serii Ace Attorney, oferując gry na nowoczesnych konsolach. Po wydaniu The Great Ace Attorney Chronicles, które po raz pierwszy wprowadziło na Zachód dwie nowe gry, oraz trylogii Apollo Justice Ace Attorney, która odświeżyła najnowsze tytuły z serii, firma Capcom ogłosiła wydanie Ace Attorney Investigations Collection stanowi nowy ważny kamień milowy. Rzeczywiście, japoński wydawca nie tylko udostępnia zachodnim graczom grę początkowo zarezerwowaną dla rynku japońskiego, ale także udostępnia całą bibliotekę gier Ace Attorney na nowoczesnych konsolach.

Niepublikowane badania z Milesem Edgeworthem

Gry z serii Investigations opowiadają o przygodach Milesa Edgewortha, byłego antagonisty, który stał się niezbędnym sojusznikiem w oryginalnej trylogii gier Phoenix Wright. W przeciwieństwie do Phoenix Wrighta, który broni swoich klientów w sądzie, Edgeworth jest prokuratorem, którego zadaniem jest zbudowanie mocnych dowodów przeciwko głównym podejrzanym. Zbierając dowody i rozwiązując zagadki logiczne, on i przyjazny detektyw Gumshoe prowadzą śledztwo, aby rozwiązać tajemnice i wymierzyć sprawiedliwość. Chociaż pierwsza gra została wydana w Stanach Zjednoczonych na DS, druga nigdy nie doczekała się oficjalnego wydania, co sprawiło, że dla wielu graczy była to pierwsza szansa na poznanie jej historii.

Kolekcja z wieloma dodatkami

Podobnie jak inne kolekcje Ace Attorney, kolekcja Ace Attorney Investigations będzie zawierać różne tryby i ustawienia, dzięki którym fani będą mogli cieszyć się grafiką i muzyką z oryginalnej gry. Oprócz nowej „ręcznie rysowanej grafiki postaci”, która nadaje bardziej nowoczesny wygląd, gracze będą mogli wybrać klasyczne pikselowe ikonki, jeśli wolą oryginalny projekt. Dodatkowo w galerii znajdują się ilustracje postaci, album ze zdjęciami oraz wybór muzyki z gry, w tym aranżacje orkiestrowe.

O premierze Ace Attorney Investigations Collection poinformowano podczas Nintendo Direct, jednak warto zaznaczyć, że kolekcja ta nie ogranicza się tylko do jednej konsoli – obie gry będą dostępne na PlayStation 4, Xbox One, Switchu i PC od 6 września.

Źródło: www.gameinformer.com