Call Of Duty pozostanie na PlayStation przez trzy lata po obecnej umowie, mówi Jim Ryan


Microsoft ogłosił w styczniu, że zamierza przejąć Activision Blizzard za kolosalne 68,7 miliarda dolarów, co czyni go najdroższym przejęciem w historii gier. Teraz oczywiście organy regulacyjne, takie jak brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków oraz amerykańska FTC, muszą to zatwierdzić, a te dochodzenia są w toku. Ale załóżmy, że wszystko idzie zgodnie z planem Microsoftu. W takim przypadku firma będzie właścicielem Activision Blizzard, wydawcy i dewelopera odpowiedzialnego za Call of Duty, Overwatch, World of Warcraft i nie tylko, do wiosny lub lata 2023 roku.

Krótko po tym, jak firma ogłosiła swoje plany przejęcia Activision Blizzard, szef Xbox, Phil Spencer, potwierdził zamiar swojej firmy „zatrzymania Call of Duty na PlayStation” po zakupie. Potwierdził to zobowiązanie na początku tego miesiąca, posuwając się nawet do rozmowy z dyrektorem generalnym PlayStation Jimem Ryanem i obiecał, że Call of Duty pozostanie na PlayStation nawet po zakończeniu kontraktów Activision Blizzard i Sony (Dzięki, Pogranicze).

W nowym oświadczeniu do GryPrzemysł.bizRyan ujawnił, że Call of Duty pozostanie na PlayStation przez trzy lata po zakończeniu kontraktów jego firmy z Activision Blizzard. Jednak Ryan nazywa to „nieadekwatnym” i najwyraźniej wyraża pewną frustrację z powodu faktu, że Spencer publicznie dyskutował, że on i Ryan rozmawiali o tej sytuacji Call of Duty, nazywając ją „prywatnym biznesem”.

„Nie miałem zamiaru komentować tego, co uważałem za prywatną dyskusję biznesową, ale czuję potrzebę wyjaśnienia sprawy, ponieważ Phil Spencer wprowadził to na forum publiczne” – czytamy w oświadczeniu Ryana, zgodnie z GryPrzemysł.biz. „Microsoft zaoferował, że Call of Duty pozostanie na PlayStation przez trzy lata po wygaśnięciu obecnej umowy między Activision i Sony. Po prawie 20 latach Call of Duty na PlayStation ich propozycja była niewystarczająca pod wieloma względami i nie uwzględniała wpływu na naszych graczy. Chcemy zagwarantować graczom PlayStation w dalszym ciągu najwyższą jakość rozgrywki Call of Duty, a propozycja Microsoftu podważa tę zasadę”.

GryPrzemysł.biz mówi, że uważa się, że obecna umowa między Sony i Activision Blizzard ma trwać przez kolejne trzy wydania Call of Duty, w tym tegoroczne Call of Duty: Modern Warfare II.

W lutym ujawniono, że Call of Duty podobno pominie 2023, decydując się porzucić swój zwykły roczny harmonogram wydań i nie wypuszczać nowej gry w przyszłym roku. Jeśli to prawda i zakładając, że Call of Duty powróci do swojego rocznego harmonogramu – a więc nowa gra w 2024, a następnie w 2025 – wygląda na to, że Call of Duty zostanie wydane na PlayStation w 2026, 2027 i 2028 roku wraz z grą z 2029 roku prawdopodobnie nie wchodzi w rachubę, zgodnie z oświadczeniem Ryana. Oczywiście to tylko szybka matematyka, a nie jesteśmy w stanie poznać planów wydań Call of Duty na najbliższe kilka lat, więc ostatni rok Call of Duty na PlayStation może być inny, ale to solidne szacunki .

Jeśli poprzednie iteracje konsoli są czymś, z czego można wyjść, być może do tego czasu będziemy grać w strzelanki na PlayStation 6. Tylko czas powie. Niezależnie od tego, staje się coraz bardziej oczywiste, że PlayStation naprawdę nie chce, aby Call of Duty stało się ekskluzywnym Xboxem, co ma sens, biorąc pod uwagę, że jest to zwykle jedna z największych premier roku i na pewno przynosi PlayStation sporo pieniędzy. Nie byłoby jednak zaskoczeniem, gdyby Call of Duty pewnego dnia stało się ekskluzywną konsolą Xbox. Nie wydajesz 68,7 miliarda dolarów bez planów zrobienia czegoś wielkiego, a uczynienie Call of Duty wyłącznym dla ekosystemu Xbox byłoby ogromne (choć niefortunne dla fanów PlayStation).

[Source: GamesIndustry.biz]


Czy uważasz, że Microsoft ma prawo, by pewnego dnia uczynić Call of Duty wyłącznie na Xbox? Daj nam znać w komentarzach poniżej!Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/09/07/call-of-duty-will-remain-on-playstation-for-three-years-after-current-agreement-jim-ryan