Call of Duty: Modern Warfare III wzmacnia swój system przeciwdziałający oszustwom

Call of Duty: Modern Warfare III otrzymuje skuteczniejsze narzędzia zapobiegające oszustwom

Data premiery Call of Duty: Modern Warfare III przypada na 10 listopada, a gra ta, wraz z tytułem Battle Royale Warzone, będzie zawierać nowe mechanizmy zwalczania oszustów i złośliwych graczy.

Activision twierdzi, że Modern Warfare III będzie miało „silniejszy i szybszy” proces przeciwdziałania oszustwom. Będzie to obejmować wykorzystanie uczenia maszynowego, a także systemów po stronie klienta i serwera dla narzędzia zapobiegającego oszustwom Ricochet. W Warzone pojawił się także nowy system, specjalnie nazwany Splat, w którym oszuści tracą spadochron i rozbijają się po mapie, aby zginąć.

Nauczanie maszynowe

Activision stwierdziło, że jeśli chodzi o rozwój związany z uczeniem maszynowym, pomoże to w „zwiększeniu wydajności i szybkości zapobiegania, wykrywania i eliminowania oszustów”. Dzięki uczeniu maszynowemu Ricochet może teraz lepiej wykrywać nowe zachowania oszukańcze i konfigurować „wyzwania dotyczące konta”, aby zweryfikować podejrzane zachowania.

Ponadto problematyczne konta są obecnie oznaczane w celu podjęcia wobec nich działań. Uczenie maszynowe pozwala zespołowi skuteczniej przewidywać zachowania oszustów, ale działania te pozostają pod kontrolą ludzi.

Dodatkowo uczenie maszynowe umożliwia zespołom Activision oglądanie meczów w poszukiwaniu nieprawidłowych zachowań. Członek zespołu Ricochet może obecnie przeglądać około 700 powtórek dziennie. W przypadku bardziej złożonych form oszukiwania uczenie maszynowe powinno przyspieszyć ten proces.

Plaśnięcie

Splat to nowy system zapobiegający oszustwom, który Activision wprowadza w Modern Warfare III i Warzone wraz z innymi systemami zapobiegania oszustwom.

Dzięki Splat, jeśli zostanie wykryty oszust, jego spadochron może zostać losowo dezaktywowany, co spowoduje, że po rozłożeniu zostanie on wyrzucony na ziemię. Dodatkowo system może dostosować prędkość gracza w trakcie lotu, przekształcając prosty skok w swobodny spadek, który natychmiast go eliminuje.

Ten system jest aktywowany tylko dla graczy, którzy już zostali zweryfikowani jako oszukujący.

„Nieustanna” walka

Gry Call of Duty cieszą się ogromną popularnością i grają w nie miliony ludzi na całym świecie, a Activision twierdzi, że to „ciągła” walka, której celem jest udaremnienie oszustów.

Firma niedawno zablokowała 80 000 kont w Warzone i Modern Warfare II, przez co gracze ci nie mają już dostępu do Modern Warfare III.

Activision stara się zapewnić swojemu zespołowi więcej danych i narzędzi, opracowywać nowe systemy zapobiegania i wykrywania oraz robić wszystko, co w jej mocy, aby życie oszustów w jej grach było jak najbardziej nieprzyjemne.

W nadchodzących dniach zaglądajcie na GameSpot, aby uzyskać więcej informacji na temat Modern Warfare III.

Źródło: www.gamespot.com