Call of Duty: Modern Warfare III, większa stagnacja niż nowość

Call of Duty: Modern Warfare III: brak kreatywności czy zwycięska strategia?

Call of Duty odnawia się co roku wraz z rotacją złoczyńców. Czasem są to naziści, innym razem rosyjscy nacjonaliści lub zombie. Jednak najniebezpieczniejszym zagrożeniem jest bierność. I choć wielu zespołom Call of Duty często udaje się odnowić zmienne na tyle, aby uniknąć monotonii, Call of Duty: Modern Warfare III w pełni poddaje się corocznym zmianom. Kampania ucieleśnia to poddanie się, pośpiech do zakończenia, nie martwiąc się o szczegóły. Misje COD zazwyczaj mają przewidywalną, ale w większości skuteczną formułę, łącząc różne jednorazowe mechanizmy rozgrywki poprzez zmienne poziomy intensywności. Modern Warfare III usuwa niezbędne budynki i większość różnorodności, prowadząc do podstawowych etapów zaśmieconych problemami z tempem.

Szybkość rozwoju również utrudnia narrację, ponieważ pędzi przez istotne sceny, zaniedbując istotne szczegóły. Obietnica większej autonomii zostaje zniweczona przez powierzchowność tych faz. Statyczne poziomy misji, ograniczona interakcja i brak znaczących nagród zmniejszają zamierzoną regrywalność.

Tryb wieloosobowy i Zombie: rozczarowanie?

Tryby wieloosobowe w MWIII prezentują płynną rozgrywkę COD i imponujący projekt dźwiękowy, ale nie są wolne od niepokoju, który nęka całe doświadczenie. Niższe progi punktacji i bardziej zwinny ruch oznaczają, że konkurencyjne mecze wieloosobowe mają szybsze tempo, które jest jednak utrzymywane przez wyższy limit czasu. Dzięki temu walka jest ekscytująca, ale czas spędzony poza nią jest nudny.

Wniosek

Podsumowując, ta część Call of Duty jest nieprzekonującym rozszerzeniem udającym kontynuację i żenującym sposobem uczczenia 20. rocznicy serii. Być może jest to bardziej niż brak kreatywności, przemyślana strategia mająca na celu wykorzystanie już istniejącej formuły. Widać, że Call of Duty: Modern Warfare III nie wniosło innowacyjnych elementów ani nie zaskoczyło fanów serii.

Źródło: www.gameinformer.com