Były twórca Call Of Duty mówi, że serial wymaga „rewitalizacji”Robert Bowling, były strateg kreatywny w studiu Call of Duty Infinity Ward w latach 2006-2012, skomentował przyszłość serii Call of Duty. Publikując na Twitterze, Bowling powiedział, że franczyza Call of Duty musi zostać odbudowana.

„Potrzebujemy czegoś więcej niż iteracji, potrzebujemy rewitalizacji” – powiedział Bowling w odpowiedzi na tweeta z Modern Warzone na temat obecnego stanu Call of Duty.

Bowling powiedział, że seria Call of Duty może skorzystać na powrocie do „podstawowej rozgrywki” zamiast „bram treści”.

„Kiedyś traktowaliśmy naszych graczy jak społeczność, a nie konsumentów. Wprowadziliśmy ich do foldu, aby uzyskać opinie o mapie, a nie opinie rynkowe” – powiedział Bowling.

Po poruszaniu się po branży gier, Bowling jest teraz szefem studia w Midnight Society, nowym twórcą gier, który ma nadzieję „wprowadzić nową erę internetowych gier wieloosobowych PvP”. Programista Halo Infinite, Quinn DelHoyo, jest dyrektorem kreatywnym, a dr Disrespect kieruje zespołem.

Jeśli chodzi o Call of Duty, najnowszym wpisem było listopadowe Call of Duty: Vanguard. Mówi się, że gra z 2022 roku będzie nową grą Modern Warfare, skupiającą się na kolumbijskich kartelach narkotykowych.

Źródło : https://www.gamespot.com/articles/former-call-of-duty-dev-says-series-needs-revitalization/1100-6499257/?ftag=CAD-01-10abi2f