Były szef Nintendo Of America Reggie Fils-Aime reaguje na przejęcia firmy Microsoft i SonyW nowym wywiadzie były prezes Nintendo of America, Reggie Fils-Aime, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat niedawnej fali przejęć w branży gier. Sony i Microsoft wydały znaczne sumy pieniędzy na studia i wydawców, ale Fils-Aime przewiduje, że te przejęcia spowodują, że więcej doświadczonych programistów odejdzie, aby mogli uciec z systemu korporacyjnego.

„Wierzę [that in the next few years] zobaczymy, jak wielu doświadczonych programistów opuszcza te megakorporacje i idzie na własną rękę, ponieważ są to ludzie, którzy chcą stworzyć coś nowego, coś ekscytującego” – powiedział Fils-Aime dla Fanbyte. pomysł na grę z tyłu głowy, który chcą zrealizować, a faktem jest, że w wielkich mega studiach pracują nad kolejnym sequelem. Pracują nad następnym Halo, pracują nad następnym wypełnieniem pustego miejsca, które było częścią poprzedniego studia.

Fils-Aime dodał, że brak innowacji będzie kluczowym czynnikiem decydującym o samodzielnych działaniach starszych programistów, co z kolei przyniesie korzyści branży gier, ponieważ wielu programistów „wprowadza coraz więcej innowacji” z powrotem na scenę.

W ostatnich latach wielu programistów opuściło znane studia i wydawców, aby założyć swoje firmy. Byli deweloperzy Blizzarda ogłosili utworzenie własnej firmy, Notorious Studios, pod koniec 2021 roku, Toshihiro Nagoshi opuścił Segę, by utworzyć Nagoshi Studio w ramach Netease Games, a rozwój The Callisto Protocol w Striking Distance Studios jest prowadzony przez weterana Call of Duty i Dead Space Glena Schofielda.

W innych wiadomościach Fils-Aime dyrektor omawiał, w jaki sposób technologia blockchain i NFT może przynieść korzyści graczom, jeśli technologia będzie miała czas na dojrzałość i usunięcie złych aktorów z rozwoju. Fils-Aime wydał także w tym roku nową książkę, Disrupting the Game, w której opowiada o swoim życiu i karierze, która przeszła od licznych stanowisk wykonawczych do Nintendo i trasy po zarządzie GameStop, dopóki nie zrezygnował z powodu tego, co powiedział, że nie ma steru perspektywy.

Omawiane tu produkty zostały niezależnie wybrane przez naszych redaktorów. GameSpot może otrzymać udział w przychodach, jeśli kupisz coś, co znajduje się na naszej stronie.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/former-nintendo-of-america-boss-reggie-fils-aime-reacts-to-microsoft-and-sonys-acquisition-sprees/1100-6507374/?ftag=CAD-01-10abi2f