Brzmi jak klasyczny tytuł NES „Sztuczka!” W końcu dostanie pełną wersję zachodnią


Obraz: Sunsoft

Wcześniej dzisiaj Grupa Embracer ogłosiła szereg nowych przejęć, w tym takich jak Limited Run Games, Tripwire Interactive oraz prawa własności intelektualnej do JRR Tolkiena. Władca Pierścieni oraz Hobbit.

Ponadto ogłosił również utworzenie 11. grupy operacyjnej znanej jako Tryb swobodny przytulacza, kierowanej przez dyrektora generalnego Lee Guincharda, w celu zapewnienia wsparcia operacyjnego i finansowego małym i średnim twórcom gier. Aby to wesprzeć, Embracer ogłosił przejęcie kilku podmiotów, w tym japońskiego studia Tatsujin, szwedzkiego studia Bitwave Games oraz marki akcesoriów Gioteck.

W przejęciu Tatsujin, który teraz posiada prawa do gier Toaplan, takich jak Śnieżni bracia oraz Latający rekinEmbracer Freemode zamierza wprowadzić ten klasyczny tytuł na nowoczesne platformy i do nowych odbiorców.

Być może najciekawsze jest jednak to, że Embracer ogłosił, że Bitwave Games będzie chciało wprowadzić klasyczną platformówkę NES/Famicom Gimmick! na zachód na nowoczesnych platformach. Będzie to pierwsza instancja notorycznie trudnej gry, która zostanie oficjalnie udostępniona w Ameryce Północnej. Wcześniej był dostępny tylko w Japonii w 1992 roku, zanim trafił do krajów w regionie skandynawskim w 1993 roku, gdzie był znany jako „Mr. Sztuczka’. Został ponownie wydany w Japonii w 2002 roku na PlayStation, przed uzyskaniem remake’u systemu arcade exA-Arcadia w 2020 roku.

Sztuczka! pierwotnie wydany z niewielkimi fanfarami, a krytycy twierdzą, że gra byłaby zbyt trudna do docenienia dla młodszych odbiorców. Jednak w ostatnich latach analiza retrospektywna wykazała, że ​​tytuł jest niezwykle niedoceniany, a wielu chwali jego grafikę i unikalny projekt poziomów. Możesz sprawdzić rozgrywkę oryginalnego tytułu w poniższym filmie na YouTube.

Obecnie nie wiadomo dokładnie, kiedy Gimmick! wyjdzie na nowoczesne platformy, ale Sunsoft – oryginalny wydawca Gimmick! – pokaże wydarzenie cyfrowe jeszcze dzisiaj, więc możemy tam dowiedzieć się więcej.

Czy jesteś podekscytowany perspektywą, że niedostępny wcześniej tytuł NES w końcu doczeka się oficjalnego wydania na western? Grałeś w sztuczkę! zanim? Daj nam znać z komentarzem.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/08/it-sounds-like-classic-nes-title-gimmick-will-finally-get-a-full-western-release