Brak trybu fabularnego w Helldivers 2: Arrowhead potwierdza.

Niestety, Helldivers nie – Arrowhead nie planuje wprowadzenia trybu fabularnego do Helldivers 2. W odpowiedzi na komentarz na X, platformie społecznościowej znanej wcześniej jako Twitter, nowy dyrektor generalny Shams Jorjani potwierdził, że tryb fabularny „nie jest w planie” .”

Przyszłość Helldivers 2

Na pytanie o możliwość stworzenia przez zespół trybu fabularnego dla trybu kooperacji […] z epickimi momentami i tragicznymi scenami” – odpowiedział krótko, ale szczerze Jorjani. „Brak planu. Przepraszam, bracie” – powiedział Jorjani. „To byłoby jak stworzenie zupełnie nowej gry”.

Kolejne kroki

Jeśli chodzi o dalsze losy wirusowej gry, Jorjani potwierdził, że początkowo zespół uda się na zasłużone wakacje. Może to mieć „niewielki wpływ” na sytuację w perspektywie krótkoterminowej, ale potem studio „będzie starało się dotrzymać kroku” tempu aktualizacji i poprawek, które widzieliśmy ostatnio. „ [C’est] przynajmniej taki zamiar” – powiedział Jorjani.

Helldivers 2 może być najlepiej sprzedającą się grą na PlayStation, ale pomimo początkowego sukcesu, liczba graczy spadła. Spojrzenie na wykresy Steam pokazuje stały spadek od lutego, kiedy gra została wydana. Według SteamDB, w szczytowym momencie w lutym, wkrótce po premierze, jednocześnie grało 458 709 graczy. Dla porównania, jego szczyt w ciągu ostatnich 24 godzin wynosi 80 038, oczywiście dotyczy to tylko graczy Steam.

Głównym wyjaśnieniem tego mogą być niesławne problemy z PSN, które rozpoczęły się na początku tego roku. Na początku maja wydawca Helldivers 2, Sony, ogłosił, że gracze na platformie Steam będą wkrótce musieli połączyć konto PlayStation Network (PSN), aby kontynuować grę. Nie tylko doprowadziło to do serii negatywnych recenzji ze strony bardzo rozczarowanej społeczności, ale także wycofało grę ze sprzedaży w 177 krajach, w których PSN nie było dostępne, co zmusiło Sony do wycofania się ze swoich planów.

Źródło: www.eurogamer.net