Box Art Brawl: Punch-Out!! | Życie Nintendo


Obraz: Życie Nintendo

Witam i zapraszam na kolejną edycję Box Art Brawl!

Zanim zaczniemy pękać w tym tygodniu, przyjrzyjmy się, jak poszło ostatnio. Przyjrzeliśmy się tytułowi premiery GBA F-Zero: Maximum Velocity, w którym Ameryka Północna i Europa zmierzą się z Japonią. Co zaskakujące, chociaż japoński wariant sam w sobie jest całkiem niesamowity, wydaje się, że zdecydowana większość z was wolała bardziej bezpośrednie podejście do zachodniego projektu. W związku z tym Ameryka Północna i Europa zdobyły złoto z 67% głosów.

W tym tygodniu wyrzucimy klasykę NES Punch-Out!! na ring, aby uzyskać odpowiednią bójkę. Oryginalnie wydana publicznie w 1987 roku jako Punch-Out! Mike’a Tysona, gra faktycznie pojawiła się w Japonii w specjalnej złotej edycji na początku tego samego roku, dostępna dla konkurentów w Famicom Disk System Famicom Golf: Turniej na polu US Course. Kiedy licencja na używanie Mike’a Tysona wygasła, Nintendo ponownie uruchomiło grę, używając alternatywnej postaci o imieniu Mr. Dream.

W tej edycji Box Art Brawl przyjrzymy się wszystkim trzem wersjom, więc załóż rękawice bokserskie i zagłosuj na swojego faworyta poniżej!

Pamiętaj, aby oddać swoje głosy w poniższej ankiecie; ale najpierw przyjrzyjmy się samym projektom pudełek.

Punch-Out Mike’a Tysona!!

Punch Out Mike'a Tysona!!
Obraz: Nintendo

Oryginalne, publiczne wydanie Punch-Out!! zamieścił Mike Tyson na okładce po tym, jak były założyciel i prezes NoA Minoru Arakawa wziął udział w meczu bokserskim z udziałem Tysona. Podobno był tak zachwycony swoimi umiejętnościami, że zainspirował się do włączenia swojego podobieństwa do gry. To z pewnością uderzający obraz i być może jest to coś, co EA lub 2K chciałoby mieć na okładkach swoich gier sportowych w dzisiejszych czasach.

Wykrawanie!! Z udziałem pana Dream

Wybijaj!!  Z udziałem pana Dream
Obraz: Nintendo

Wymiana fotograficznego wizerunku Mike’a Tysona, ponowne wydanie Punch-Out!! na okładce znalazł się Mr. Dream, choć w tej samej pozie, co poprzednie wydanie. Warianty tej wersji w USA i UE są prawie identyczne, jednak wersja europejska nie zawiera czerwonego paska „Nintendo Entertainment System” na górze. W sumie to całkiem dobra alternatywa dla oryginalnego projektu!

Wykrawanie!! Złota Edycja

Wybijaj!!  Złota Edycja
Zdjęcie: Nintendo / aukcje dziedzictwa

Przed publicznym wydaniem Punch-Out!! zawodnicy w turnieju Famicom Golf dostali jednego z tych złych chłopców. Podobno wyprodukowano tylko 10 000 i oczywiście nie ma żadnego wizualnego odniesienia do Mike’a Tysona, który miał miejsce przed włączeniem gwiazdy sportu do publicznego wydania. To świetny, minimalistyczny projekt i byłby dziś niesamowitym przedmiotem kolekcjonerskim dla fanów.


Dziękuję za głosowanie! Do zobaczenia następnym razem na kolejnej rundzie Box Art Brawl.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/11/poll-box-art-brawl-punch-out