Bossa Studios: upadłość prowadzi do masowych zwolnień

Bossa Studios boryka się z masowymi zwolnieniami

Firma Bossa Studios, zajmująca się tworzeniem gier wideo, znana z takich tytułów jak Surgeon Simulator i Lost Skies, została niedawno dotknięta masowymi zwolnieniami. Do końca 2023 r. zwolniono prawie jedną trzecią wszystkich pracowników, czyli 19 pracowników. Zwolnienia te były spowodowane tym, co współzałożyciel Henrique Olifiers określił jako „idealną burzę wydarzeń”.

Duża liczba premier głośnych gier po wrześniu odwróciła uwagę od mniejszych studiów, co doprowadziła do wzrostu kosztów operacyjnych i opóźnień w podejmowaniu decyzji finansowych w całej branży. Dlatego Bossa Studios musiało podjąć trudną decyzję o reorganizacji studia, aby skupić się na Lost Skies, co spowodowało zwolnienie około jednej trzeciej całego personelu.

Zwolnienia w branży gier wideo

Zwolnienia w Bossa Studios w 2023 roku wpisują się w szerszy trend zwolnień w branży gier wideo. Fala zwolnień dotknęła wiele studiów, zarówno małych, jak i dużych. Rok 2023 był jednym z najgorszych pod względem utraty miejsc pracy w historii branży.

Wpływ na inne biznesy

Znaczące firmy, takie jak Media Molecule, CD Projekt Red, Frontier Developments, Ubisoft i Bungie również dotknęły znaczne zwolnienia. Największe firmy z branży gier wideo, takie jak Embracer, Epic Games i Hasbro, również doświadczyły powszechnych zwolnień. Całe studia zostały nawet zmuszone do zamknięcia drzwi, co miało niszczycielski wpływ na całą branżę.

Źródło: www.ign.com