Bloober Team przygotowuje nową, przerażającą grę na Nintendo – szczegóły tutaj

Polski twórca horrorów, firma Bloober Team, znana z takich serii jak Layers of Fear, The Medium czy nadchodzącego Silent Hill 2, ogłosiła, że ​​pracuje nad nowym projektem na platformy Nintendo.

„Projekt M” w fazie rozwoju na platformy Nintendo

W wywiadzie udzielonym na początku tego tygodnia Bloober nawiązał do tytułu o nazwie „Project M”, który ma „znacznie mniejszy” budżet niż zwykłe projekty i jest rozwijany „we współpracy z najlepszymi na świecie twórcami gier na platformy Nintendo.

„Projekt M, choć budżetowo znacznie mniejszy niż gry, nad którymi pracujemy w Bloober Team, jest niezwykle ważny ze względu na nasze długoterminowe plany. Co więcej, pracujemy nad tym we współpracy z najlepszymi na świecie twórcami gier na platformy Nintendo, więc nie możemy po prostu stworzyć porządnej gry” – powiedział PAP Biznes Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Ogłoszenie zbiega się z premierą nowej gry typu horror od Nintendo o nazwie „Emio”, która ostrzega widzów w pierwszym zwiastunie przed potencjalnie niepokojącymi scenami. Bloober nie potwierdził jednak na razie, o co dokładnie chodzi, ale już pojawiają się spekulacje, że obie zapowiedzi mogą być ze sobą powiązane.

W mediach społecznościowych nagłośniono także inną część wywiadu, w której zwrócono uwagę na to, jak nowy projekt Bloober będzie prezentował się pod marką Broken Mirror Games:

„Pierwsze zapowiedzi Project M pojawią się jeszcze w tym roku, a sam tytuł otworzy nasze portfolio gier drugiej firmy pod marką Broken Mirror Games”.

Oczywiście nie było oficjalnego potwierdzenia, że ​​te dwie zapowiedzi są ze sobą powiązane. Kiedy więc dowiemy się więcej, będziemy Was informować. Należy zwrócić uwagę, że oświadczenie Bloobera odnosi się również ogólnie do „platform Nintendo”, zatem istnieje możliwość, że jego projekt będzie ukierunkowany na „następcę” Nintendo Switch, który ma zostać ogłoszony w tym roku finansowym.

Czy byłbyś zainteresowany kolejną grą Bloober na Switchu?

Powiedz nam w komentarzach.

Źródło: www.nintendolife.com