Blokady kont Baldur’s Gate 3 i Xbox: Larian rozmawia z Microsoftem

Problemy z blokowaniem konta Xbox

Deweloper Larian współpracuje z Microsoftem, aby rozwiązać „irytujące i niefajne” problemy z blokowaniem kont, które mogą wystąpić, gdy nagie nagrania z Baldur’s Gate 3 są przesyłane na serwery Xbox.

W ubiegły weekend użytkownik Reddita pod pseudonimem Daddy-Vegas ostrzegł innych graczy Baldur’s Gate 3 przed przechwyceniem pewnych sekwencji w grze RPG Larian. Użytkownik nagrał „momenty nago na biwaku”, którymi miał zamiar podzielić się ze swoim bratem. Następnie Xbox automatycznie przesłał sekwencje na swoje serwery.

Jeśli jednak Xbox odkryje obrazy, które uzna za obraźliwe, zawartość zostanie usunięta, a profil gracza otrzyma „tymczasowy zakaz udostępniania dalszych obrazów (zwykle na 24 godziny)”. A ponieważ klipy Daddy-Vegas zawierały wspomnianą wcześniej nagość, każdy z nich został zablokowany, co spowodowało zawieszenie ich konta na rok. Od tego czasu odwołali się od zakazu i pomyślnie go unieważnili na początku tego tygodnia.

Dyskusja z Microsoftem

Jednak tymczasowy zakaz nałożony na Daddy-Vegas najwyraźniej dotarł do zespołu Baldur’s Gate 3. Na początku tego tygodnia dyrektor wydawniczy Larian, Michael Douse, powiedział, że deweloper „widział raporty” o problemach niektórych graczy ze swoimi kontami po przesłaniu materiału filmowego ze swoich gier sesje.

Douse powiedział, że Larian „prowadzi obecnie rozmowy z Microsoftem” na ten temat. „Badamy dochodzenie” – napisał Douse. „Wstydliwe i niefajne.” »

Problemy z kopią zapasową

Jednak pomimo problemów na Xboksie, epicka gra RPG Lariana wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Po premierze przyznaliśmy grze Baldur’s Gate 3 cztery gwiazdki, a Ruth Cassidy pochwaliła „doskonałą reżyserię i niezwykłą dbałość o szczegóły”.

Źródło: www.eurogamer.net