BlizzCon 2024 odwołany: Blizzard ujawnia plany na przyszłość wydarzeń związanych z grami

Dowiedzieliśmy się, że Blizzard podjął decyzję o odwołaniu tegorocznego BlizzConu. Firma twierdzi, że wydarzenie powróci w przyszłości, ale planuje w nadchodzących miesiącach zaprezentować przyszłe gry w inny sposób.

Zapowiedzi zaplanowane na innych pokazach

Blizzard planuje udostępniać szczegółowe informacje na temat nadchodzących gier, takich jak World of Warcraft: The War Within i dodatek Vessel of Hatred do Diablo IV, na innych pokazach, takich jak Gamescom. Firma planuje także zorganizowanie „wielu wydarzeń osobistych na całym świecie” z okazji 30. rocznicy powstania Warcrafta, które określa się jako „oddzielne” od BlizzConu.

Wsparcie społeczności Blizzarda

„Mamy nadzieję, że te doświadczenia – wraz z kilkoma transmitowanymi na żywo wydarzeniami branżowymi, podczas których będziemy na bieżąco informować Was o tym, co dzieje się w naszych światach gier – pozwolą uchwycić istotę tego, co czyni społeczność Blizzarda tak wyjątkową” – czytamy w poście na blogu Blizzarda.

Przedstawiciel Blizzarda powiedział Windows Central, że była to decyzja Blizzarda, a nie Microsoftu, który w zeszłym roku sfinalizował przejęcie firmy. W oświadczeniu dla mediów przedstawiciel powiedział: „To decyzja Blizzarda. W przeszłości badaliśmy różne formaty wydarzeń i nie jest to pierwszy raz, kiedy pomijamy BlizzCon lub próbujemy czegoś nowego. Chociaż w 2024 r. mamy wspaniałe rzeczy do przekazania, to po prostu nie był odpowiedni moment na jedno wydarzenie pod koniec roku”.

Oczekiwany powrót

BlizzCon rozpoczął się w 2005 roku jako coroczna konwencja poświęcona wszystkiemu, co związane z Blizzardem. Podczas zeszłorocznej edycji ujawniono kolejny dodatek do World of Warcraft, The War Within, a także dwa inne nadchodzące rozszerzenia. Dobrze, że wydarzenie ma tylko roczną przerwę, a nie zostało na dobre odwołane, i jesteśmy ciekawi, jak wypadną wydarzenia alternatywne w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Źródło: www.gameinformer.com