Blizzard wreszcie ujawnia informacje o łatce Diablo 4 w wersji 1.4.0 przed premierą Sezonu 4: Loot Reborn.

Blizzard w końcu udostępnił informacje o łatce Diablo 4 w wersji 1.4.0 w ramach przygotowań do Sezonu 4: Loot Reborn, który pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Pełna lista zmian nadchodzących w najnowszym dungeon crawlerze studia zostanie opublikowana natychmiast po transmisji na żywo szczegółowej aktualizacji deweloperów. Po trudnym początku Diablo 4, Blizzard poinformował, że najnowszy „Publiczny serwer testowy (PTR)” pozwolił zespołowi lepiej uwzględniać opinie graczy i wdrażać je w sezonie 4.

Oczekiwane duże zmiany

Jak odkryliśmy podczas niedawnej rozmowy z zespołem zarządzającym Diablo 4, Loot Reborn odchodzi od tematycznego modelu sezonowego, do którego wielu jest przyzwyczajonych. Chociaż nowa zawartość w postaci „Zewu wilków” i „The Pit” oferuje nowe dodatki do fabuły i trybów rozgrywki, sezon 4 skupia się bardziej na przerobieniu przedmiotów i podstawowych podstaw Diablo 4. Zmiany mają na celu wzmocnienie doświadczenia, gdy zespół kontynuuje prace nad wydaniem swojego pierwszego rozszerzenia, „Vessel of Hatred”, jeszcze w tym roku.

Witamy w balansowaniu

Podczas sesji pytań i odpowiedzi Piepiora potwierdził, że PTR wpłynęło na długość sezonu 4: Loot Reborn, ale nie w znaczący sposób. „Tutaj PST nie ma tak dużego wpływu na harmonogram” – powiedział. „Myślę, że to nieco krótszy sezon. Chyba o tydzień krócej, muszę sprawdzić datę. Kontynuował: „To, że pojawi się PST automatycznie, nie oznacza, że ​​dostarczenie wszystkiego zajmie więcej czasu, ale jest wiele rzeczy, które musieliśmy wprowadzić po raz pierwszy na PST sezonu 4 i jestem naprawdę się cieszę, że to zrobiliśmy. »

Ponieważ pierwszy pełny rok Diablo 4 na rynku trwa, Blizzard ujawnił, że nie będzie już gospodarzem BlizzConu 2024. Chociaż brak wydarzenia może sprawić, że gracze będą chcieli więcej, celem 4. sezonu Diablo 4 w dalszym ciągu jest wprowadzenie jednych z największych zmian w jeszcze formuła. Wielu posunęło się nawet do uznania sezonowej aktualizacji z tego miesiąca za Diablo 5. Szef serii Rod Fergusson odniósł się do tych opinii podczas wywiadu z IGN, przyznając, że aktualizacja wprowadza „fundamentalną zmianę” do Diablo 4.

Źródło: www.ign.com