Black Myth: Wukong – gra obowiązkowa dla fanów soulslike

Pojawia się coraz więcej niesamowitych gier typu soulslike, a tytuły takie jak Phantom Blade Zero, Flintlock: The Siege of Dawn i Wuchong: Fallen Feathers będą miały dobre premiery tego lata. Jednak jest coś naprawdę wyjątkowego w Czarnym Micie: Wukongu. Jest niesamowicie piękna, animacje są niesamowicie płynne, przesiąknięta bogatą chińską kulturą, a gra jako Małpi Król i walka z wszelkiego rodzaju mitycznymi stworzeniami za pomocą ogromnej, wysuwanej laski daje niesamowitą satysfakcję. W tej zapowiedzi mogliśmy odkryć pierwsze godziny rozgrywki i jasne jest, że Black Myth: Wukong obiecuje solidne i ekscytujące wrażenia z gry.

System walki Wukonga

Gdy zaczynamy grać, zauważamy płynność i szybkość Wukonga. W przeciwieństwie do wielu dusz, które skupiają się na wolniejszej, metodycznej walce, Wukong wyróżnia się szybkością i zwinnością. Uniki wykonane w idealnym momencie nagrodzą cię dodatkowym skupieniem, co pozwoli ci połączyć potężny atak w kombinacje, aby zadać duże obrażenia. System zaklęć i transformacji dodaje rozgrywce dodatkowej głębi, dając graczom różne strategie konfrontacji z wrogami i bossami.

Postawy, umiejętności bojowe i specjalne moce można ulepszać za pomocą systemu poziomowania podobnego do Sekiro. Postęp poprzez punkty umiejętności pozwala dostosować styl gry do własnych preferencji, zapewniając jednocześnie ciągłe wyzwanie z agresywnymi wrogami i potężnymi bossami.

Wyzwania i skarby Czarnego Mitu: Wukong

Poza systemem walki, gra zawiera liniowe poziomy z rozgałęzieniami prowadzącymi do skarbów i ukrytych przedmiotów. Walki z bossami to prawdziwa atrakcja, zapewniająca wiele niezapomnianych spotkań podczas Twojej przygody. Nawet po zaledwie kilku godzinach rozgrywki Black Myth: Wukong obiecuje bogaty w walkę postęp i ekscytujące wrażenia w trakcie gry.

Premiera Black Myth: Wukong zaplanowana jest na 20 sierpnia na PC i PlayStation 5. Ta gra zapowiada się na intensywne i wciągające doświadczenie dla fanów soulslike, poszukujących nowych wyzwań i ekscytującej walki. Miłośnicy gatunku, którzy szukają wciągającej i wymagającej rozgrywki, powinni zwrócić uwagę na ten tytuł.

Źródło: www.ign.com