Bilkins’ Folly: piracka gra przygodowa pełna tajemnic i odkryć!

Przygotuj się na epicką przygodę z Bilkins’ Folly! Gra opracowana przez Webbysoft i wydana przez Armor Games Studios ukaże się 2 października na PlayStation, Switchu i PC. Dzięki oldschoolowej rozgrywce przygodowej, zabawnemu, pikselowemu stylowi graficznemu i pirackiemu motywowi, Bilkins’ Folly obiecuje, że będzie doświadczeniem równie przyjemnym, jak i ekscytującym.

Przygoda pełna obietnic

Bilkins’ Folly zanurza nas w ekscytującą historię Percy’ego, improwizowanego pirata, któremu towarzyszy jego wierny pies Drayton. Razem szukają zakopanego skarbu i odkrywają tajemnice na wyspie zwanej Łupem Remy’ego. Już od pierwszych godzin zabawy zdajemy sobie sprawę, że jest to przygoda pełna wciągających zwrotów akcji i intrygujących wydarzeń.

Drayton odgrywa kluczową rolę w tej wyprawie, szczekając, sygnalizując obecność zakopanego skarbu. Z entuzjazmem eksploruje także otoczenie, dodając grze żywego i ciepłego charakteru.Za pomocą pokrętła sterującego możesz wydawać Draytonowi różne instrukcje, pozwalając mu pomagać w noszeniu przedmiotów, pchaniu ciężkich przedmiotów, a nawet rozwiązywaniu strategicznych zagadek.

Wyspa pełna kolorowych postaci

Wyspę Remy’s Loot zamieszkuje rzesza ekscentrycznych postaci, takich jak boss Mila i wygnaniec Bron. Interakcja z tymi postaciami odbywa się za pomocą zabawnego stylu gry głosowej, podobnego do języka The Sims. Dodaje to dynamicznego wymiaru grze, czyniąc ją bardziej żywą i przyjemniejszą.

Oprócz dialogów i interakcji między postaciami, Bilkins’ Folly oferuje także szeroką gamę zagadek do rozwiązania. Niezależnie od tego, czy naprawiasz destylarnię, rozwiązując łamigłówkę przypominającą Tetris, czy też korzystasz z map w celu znalezienia ukrytych skarbów, gra oferuje bogate i zróżnicowane wrażenia z gry.

Hołd dla klasycznych gier przygodowych

Będąc hołdem dla klasycznych gier przygodowych, Bilkins’ Folly czerpie inspirację z popularnej serii Monkey Island, z dużą dozą pirackiego humoru i zagadek do rozwiązania. Jednak w grze zastosowano także nowoczesną mechanikę, sprytnie łączącą to, co najlepsze z obu światów.

Dzięki zabawnemu światu piratów, stylowi retro, ujmującym postaciom (nie wspominając o uroczym psie) i wciągającej mechanice, Bilkins’ Folly zapowiada się na coś więcej niż tylko grę typu „wskaż i kliknij”. Przygotuj się na przejęcie steru własnego statku i przeżyj przygodę, którą warto przeżyć!

Bilkins’ Folly ukaże się 2 października na PlayStation 5, PlayStation 4, Switch i PC.

Źródło: www.gameinformer.com