Beyond Good & Evil: nowy poruszający hołd w rocznicowym wydaniu

Rocznicowa wersja Beyond Good & Evil została wypuszczona 25 czerwca 2024 roku przez firmę Ubisoft i zawierała odnowioną oprawę graficzną oraz dodatkową zawartość, która sprawia, że ​​naszym zdaniem jest to doświadczenie warte wypróbowania.

Poruszający hołd

Gra zawiera jednak także przemyślany hołd złożony Emile’owi Morelowi, dyrektorowi kreatywnemu Beyond Good & Evil 2, który niestety zmarł w 2023 roku.

Akcja rozgrywa się w Hillys City, centralnej dzielnicy gry, a pojedynczy bukiet kwiatów leży na ławce z kopertą z literą „E” (trzeba się uważnie przyjrzeć, ponieważ styl czcionki sprawia wrażenie, że jest to „litera „C” ’ na pierwszy rzut oka).

Eurogamer skontaktował się z firmą Ubisoft w celu wyjaśnienia, czy rzeczywiście jest to hołd złożony Morelowi, a wydawca potwierdził, że tak.

Wpływowy projektant

Morel okazał się znaczącą siłą w firmie Ubisoft, pełniąc funkcję głównego projektanta przy Rayman Legends, grze uważanej przez wielu za jedną z najlepszych platformówek 2D wszechczasów. W chwili jego śmierci Ubisoft złożył hołd jemu i jego pracy w firmie, nazywając go „bliskim przyjacielem i niewyczerpanym źródłem pozytywnej energii”.

Źródło: www.nintendolife.com