Bethesda rozczarowuje graczy grą Starfield: The Shattered Space za 7 dolarów

Studio Bethesda ujawniło więcej szczegółów na temat kolejnego DLC do Starfield, zatytułowanego The Shattered Space, podczas Xbox Game Showcase 2024. Gracze będą mogli jednak skorzystać także z zestawu Starfield Creation Kit, który umożliwi im dodanie nowej zawartości do gry , niezadowolony z nowej polityki cenowej DLC, uznanej za zbyt kosztowną.

Dodatkowe misje za paywallem

W filmie aktualizacyjnym opublikowanym w czerwcu na oficjalnym kanale studia w serwisie YouTube Bethesda ogłosiła wydanie nowej serii misji dla grupy o nazwie Stalker Alliance. Jednak druga misja Tropiciela, zatytułowana The Vulture, jest dostępna za 7 dolarów. Zatem gracze będą musieli zapłacić łącznie 10 dolarów, a aby uzyskać do nich dostęp, będą musieli także zakupić 1000 kredytów Starfield Creation.

Reakcja fanów

Niedługo po tej zapowiedzi część fanów wyraziła swoje niezadowolenie na oficjalnym portalu Starfield Reddit. Jeden z użytkowników zapytał nawet ironicznie, czy „Rozbita przestrzeń to nie tylko dwa zadania przebrane za trencz?” „. Inni po prostu krytykowali cenę 7 dolarów za zadanie jako wygórowaną.

Gracze zdecydowali się również na pozostawienie negatywnych recenzji na Steamie, co skutkowało ogólną oceną „Mieszana”. W wielu negatywnych opiniach zwraca się uwagę na dodatkowe opłaty narzucane przez studio.

Poradnik dla graczy

Aby uzyskać więcej informacji o Starfield, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym odnajdywania Adrastosa w misji Starjacker.

Źródło: www.gamespot.com