Battlestate Games spotyka się z ostrymi reakcjami po kontrowersjach związanych z Escape From Tarkov

Escape From Tarkov: skandal wokół dodatku za 250 dolarów

Wściekli fani

Twórca Escape From Tarkov, Battlestate Games, stoi w obliczu kontrowersji po wydaniu dodatku za 250 dolarów. Gracze ostro skrytykowali Unheard Edition, uznaną za „pay-to-win” i „brak szacunku”. Sytuację pogorszyła oficjalna odpowiedź Battlestate, którą uznano za nieodpowiednią.

Mieszana reakcja

Nik Buyanov, dyrektor operacyjny Battlestate, próbował uspokoić sytuację, oferując posiadaczom edycji Edge of Darkness 50% zniżki, ale to nie wystarczyło, aby stłumić złość graczy. Społeczność wyraziła swoje niezadowolenie z nowych funkcji pay-to-win i niezadowalających przeprosin ze strony Buyanova.

W obliczu presji Battlestate obiecało nadchodzące zmiany, w tym dostosowanie bonusów rozszerzenia i udostępnienie trybu PvE w kilku falach posiadaczom edycji Edge of Darkness.

Silne reakcje

Wielu graczy uważa jednak, że te środki nie wystarczą i potępia zachowanie Battlestate. Reddit Escape From Tarkov jest pełen wiadomości wyrażających rozczarowanie i dezaprobatę wobec studia.

Społeczność nie wydaje się gotowa wybaczyć i żąda od Battlestate konkretnych działań mających na celu przywrócenie utraconego zaufania.

Źródło: www.ign.com