Baldur’s Gate 3: Zbyt niegrzeczni towarzysze byli błędem

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego towarzysze w Baldur’s Gate 3 byli niezwykle… przedsiębiorczy, okazuje się, że było to spowodowane błędem. Deweloper Larian powiedział TheGamer, że Baldur’s Gate 3 zostało wydane z błędem, który powodował, że towarzysze byli zbyt podekscytowani na zbyt wczesnym etapie relacji gracza.

Zbyt podekscytowani towarzysze

Wybuchowy czarodziej Gale to prawdopodobnie najbardziej agresywnie przedsiębiorczy towarzysz w grze Baldur’s Gate 3. Jest gotowy na zabawną noc w obozie niemal natychmiast po wyciągnięciu go z magicznej dziury. Ale demoniczny barbarzyńca Diabelstwo Karlach nie pozostaje daleko w tyle. Miała palące pragnienie mojego półelfa, zanim jeszcze wymieniliśmy się numerami.

Błąd częściowo naprawiony

Szef Larian, Swen Vincke, powiedział TheGamer, że „progi akceptacji” towarzyszy były ustawione zbyt nisko, co skutkowało ich zainteresowaniem seksem. „Dlatego na początku byli tak podekscytowani” – powiedział Vincke.

Najwyraźniej Larian naprawił ten błąd dla niektórych, ale nie wszystkich, towarzyszy w grze, co pokazuje zamiary Lariana, jeśli chodzi o relacje w grze.Baldur’s Gate 3 w zasadzie nie ma być aż tak ekscytujący. Nie byłoby to właściwe w prawdziwym życiu, powiedział Vincke. „Wielu osobom się to podobało. Ale to było za szybko” – powiedział Vincke. „Miało symulować, jak wyglądają prawdziwe relacje”. Zachowanie się w ten sposób w prawdziwym życiu byłoby „problematyczne” – dodał Vincke.

Rób wszystko wolniej

W międzyczasie, jeśli wszystko toczy się dla Ciebie za szybko, zawsze możesz wybrać dialog, który poprosi Twoich zdeterminowanych towarzyszy o uspokojenie. Jeśli nie jesteś zdecydowany, IGN przygotował obszerny przewodnik po wszystkich opcjach seksu i romansów w Baldur’s Gate 3. Pomoże ci to, że tak powiem, wykorzystać wszystkie pola podczas gry.

Źródło: www.ign.com