Baldur’s Gate 3: poprawka nr 5 z bardziej gadatliwą Mintharą, poprawkami na PS5 i nie tylko

Studio deweloperskie Larian Studios ujawniło nowe aktualizacje do Baldur’s Gate 3. Ta najnowsza aktualizacja, oficjalnie nazwana Hotfix #5, naprawia pewne problemy z postępem związane z postacią Minthary, a także kilka ulepszeń specjalnie opracowanych specjalnie dla niedawno wydanej wersji na PlayStation 5.

Rozwiązywanie problemów z Mintharą

Poprawka nr 5 ma na celu rozwiązanie niektórych problemów dialogowych z Mintharą, które blokowały pewne linie jej dialogu. Dodatkowo rozwój romansu z tą postacią został również zablokowany w Akcie 3. Chociaż niektórzy gracze podejrzewali, że milczenie Minthary wynikało z cięć w zawartości w ostatniej chwili, Larian zamiast tego przypisał ten problem błędowi i obiecał szybkie rozwiązanie. Dlatego ta poprawka powinna przywrócić całą brakującą zawartość związaną z Mintharą.

„Ta poprawka naprawia błąd, który blokował dostęp do niektórych linii dialogu Minthary, w tym do reakcji twoich towarzyszy na twoją decyzję o randkowaniu z bezlitosnym paladynem z Przysięgi Zemsty. Jeśli akceptacja będzie wystarczająco wysoka, twój romans z Mintharą przejdzie do Aktu 3. Odblokuje to kilka nowych dialogów, które pozwolą ci zbadać i wzmocnić relację, a także odkryć więcej szczegółów na temat przeszłości Minthary. Oprócz wielu interaktywnych linii dialogowych, Minthara jako romantyczny partner oferuje wiele nieinteraktywnych kwestii głosowych” – wyjaśnia Larian w informacjach o aktualizacji.

Inne poprawki i ulepszenia

Oprócz problemów związanych z Mintharą, poprawka nr 5 zawiera także poprawki awarii i zawieszeń, a także ulepszenia trybu wieloosobowego, interfejsu użytkownika, różnych problemów z rozgrywką i wydajnością. Aby nawiązać do poprzednich zabawnych błędów gry, takich jak brakujące spodnie gnoma i błędy w kadrowaniu, kolejna poprawka pomaga ukryć niezamierzony sutek, gdy włączone jest filtrowanie nagości.

Naprawianie problemów na PlayStation 5

W przypadku wersji na PlayStation 5 poprawka nr 5 zawiera trzy poprawki: problem, który uniemożliwiał działanie dźwięku w grze, problem z grafiką występującą w telewizorach HDR, gdy ustawienie poziomu czerni HDR było ustawione na 0, i wreszcie poprawkę awarii, która występowała, gdy otwarcie klawiatury ekranowej.

Pełne informacje o łatce dla tej poprawki są dostępne na platformie Steam. Larian potwierdził już, że wkrótce pojawi się wiele innych, bardzo oczekiwanych funkcji, takich jak możliwość zmiany wyglądu postaci w trakcie kampanii.

Źródło: www.eurogamer.net