Baldur’s Gate 3: Microsoft potwierdza bany dla graczy Xbox za nagość w grach

Bany w Microsoft za nagość w Baldur’s Gate 3 na Xbox

Microsoft potwierdził, że blokuje grę Baldur’s Gate 3 na Xbox, gdy ich konsole automatycznie przesyłają nagrania wideo zawierające nagość w grze. Jest jednak skłonny cofnąć zawieszenie, „jeśli uzna się, że działania zostały podjęte przez pomyłkę” i sugeruje użytkownikom aby wyłączyć funkcję samodzielnego pobierania, aby uniknąć dalszych zakazów.

Powroty zawieszenia w przygotowaniu

Pierwsze doniesienia o zakazach dla graczy Baldur’s Gate 3 za używanie funkcji zatwierdzonej przez Xbox w grze zatwierdzonej przez Xbox pojawiły się w zeszłym tygodniu. Deweloper Larian szybko zapewnił, że gracze współpracują z Microsoftem, aby rozwiązać „irytujące i niefajne” zawieszenia. Wkrótce potem powiedział, że zakazy powinny zacząć być znoszone dla zainteresowanych stron i że „prace trwają, a zespół Microsoftu jest świadomy problemu!” „.

Reakcja Microsoftu

Tydzień później sam Microsoft w oświadczeniu w mediach społecznościowych potwierdził sytuację. „Aby wyjaśnić działania mające na celu egzekwowanie polityki dotyczącej treści dla dorosłych w Baldur’s Gate 3” – napisał – „zawieszenie kont Xbox nie następuje automatycznie. Każdy klip jest sprawdzany przez moderatora i w przypadku stwierdzenia naruszenia naszych zasad bezpieczeństwa i treści podejmowane są odpowiednie działania. »

Niestety wygląda na to, że Microsoft nie skorzysta z okazji, aby odzwierciedlić i dostosować swoje zasady i praktyki. Zamiast tego w dalszym ciągu nakłada ciężar odpowiedzialności na graczy.

Gracze powołani do odpowiedzialności

„Nasz zespół rozpatruje odwołania i może cofnąć zawieszenie, jeśli działania zostały podjęte omyłkowo” – kontynuował w swoim oświadczeniu. „Jeśli na przykład było to pierwsze wykroczenie, zniesiemy zawieszenie i poinformujemy graczy, dlaczego do niego doszło i jak uniknąć problemów w przyszłości (np. jak wyłączyć automatyczne pobieranie w przypadku przechwycenia poufnych treści). » Następnie kieruje graczy do instrukcji dotyczących wyłączania samodzielnego pobierania na konsolach Xbox.

Inne problemy napotkane w grze Baldur’s Gate 3 na Xbox

Długo oczekiwane przejście Baldur’s Gate 3 na Xbox było nieco burzliwe, ponieważ gracze na konsoli napotykali problemy z zapisywaniem gry, które Larian zapewnił tymczasową poprawkę w oczekiwaniu na bardziej trwałą poprawkę od Microsoftu. Niemniej jednak Baldur’s Gate 3 pozostaje mocną stroną roku 2023, niezależnie od wsparcia, co potwierdziło zarówno Eurogamer, jak i jego czytelnicy w naszych recenzjach na koniec roku.

Źródło: www.eurogamer.net