Awesome Games Done Quick 2023 zebrało ponad 2,6 miliona dolarów dla fundacji Prevent Cancer FoundationAwesome Games Done Quick, tygodniowy 24-godzinny maraton gier wideo, podczas którego zbierane są pieniądze na cele charytatywne, właśnie zebrał ponad 2,6 miliona dolarów dla Fundacji Zapobiegania Rakowi.

Według oficjalnej strony Game Done Quick, AGDQ 2023 obejmowało 150 speedrunów i zebrało łącznie 2 644 770,41 $ z 39 857 darowizn od 21 519 darczyńców. Maksymalna darowizna wyniosła 100 000 USD, średnia darowizna wyniosła 66,36 USD, a mediana darowizny wyniosła 25 USD.

AGDQ 2022 ustanowił nowy rekord Games Done Quick, zbierając ponad 3,4 miliona dolarów dla Fundacji Prevent Cancer Foundation i chociaż tegoroczne wydarzenie nie pobiło żadnych nowych rekordów, wciąż jest niesamowite osiągnięcia osiągnięte przez zespół, które będą miały znaczenie dla tak wielu osób.

Kolejnym dużym wydarzeniem Games Done Quick będą Summer Games Done Quick 2023, które odbędą się od 28 maja do 4 czerwca. W zeszłym roku SGDQ zebrało łącznie 3,01 miliona dolarów dla Lekarzy bez Granic.

Podczas wydarzenia, które trwało na Twitchu od 8 do 15 stycznia, speedrunnerzy z całego świata popisywali się swoimi niesamowitymi umiejętnościami w szczytnym celu. Podczas maratonu było mnóstwo niesamowitych momentów, w tym ustanowienie przez @NotImJhay nowego rekordu świata w grze Super Mario Galaxy 2.

Możesz sprawdzić wszystkie speedruny z Awesome Games Done Quick 2023 na kanale YouTube Games Done Quick, gdzie możesz zobaczyć takie gry jak Pokemon Yellow, Final Fantasy VII, Portal i wiele innych ukończonych w błyskawicznym tempie przez jednych z najlepszych graczy na świecie.

Przed AGDQ Games Done Quick ogłosiło, że jego założyciel, Mike Uyama, ustąpi z firmy po 13 latach. Od pierwszego wydarzenia, które odbyło się w piwnicy matki Uyamy w 2010 roku, GDQ zebrało ponad 41 milionów dolarów dla takich organizacji charytatywnych jak Prevent Cancer Foundation i Doctors Without Borders.

Masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić możliwą historię? Proszę wysłać e-mail do wiadomości@ign.com.

Adam Bankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze @AdamBankhurst i dalej Skurcz.

Źródło : https://www.ign.com/articles/awesome-games-done-quick-2023-raises-over-26-million-for-the-prevent-cancer-foundation