Atomic Heart: Smash, Loot, Smash Cycle of Robot Destruction


W Atomic Heart będziesz niszczył wiele robotów. Aby zapewnić sobie przetrwanie, musisz rozerwać je na pół lub rozerwać na strzępy. Ale te momenty przemocy to tylko część większego cyklu; niszcząc roboty, możesz następnie zebrać ich komponenty, które następnie można wykorzystać do ulepszenia broni i umiejętności, które z kolei można wykorzystać do zniszczenia większej liczby robotów. Taki jest cykl życia w korytarzach Placówki 3826.

Rozdzieraj i rozdzieraj

Deweloper Mundfish włożył wiele pracy w to, aby system walki Atomic Heart był jak najbardziej satysfakcjonujący, a duża część zapewniania tej satysfakcji polega na szczegółowych obrażeniach. Gdy przebijesz się przez roboty, ich syntetyczna skóra rozerwie się i odsłoni metalowe konstrukcje w środku. Bardziej industrialni wrogowie zobaczą, jak ich opancerzone łuski będą porysowane i wgniecione przy każdym nowym uderzeniu. I oczywiście kule przebijają wrogów dziurami, a rakiety rozwalają ich na kawałki. Bez względu na wybór broni, jej śmiercionośny wpływ odbije się na wrogach, z którymi walczysz.

Podczas gdy liczne bronie i specjalne moce Atomowego Serca mogą być użyte na każdym wrogu, wybór odpowiedniej broni do zadania często przynosi korzyści. Każdy typ robota ma unikalną słabość, którą chcesz wykorzystać, więc odkrycie tego słabego punktu i wycelowanie w niego odpowiednią bronią pomoże ci pokonać okrutnych wrogów tak szybko i skutecznie, jak to możliwe. Czasami te słabości będą oczywiste w trakcie bitwy, na przykład zbroja robota otwiera się, odsłaniając jego świecący rdzeń. W sytuacjach, gdy słabość nie jest oczywista, Twój osobisty skaner zapewni wskazówki, które pomogą Ci ją znaleźć.

Po śmierci wrogów robotów ich roztrzaskane szczątki można następnie splądrować w celu uzyskania komponentów. Baterie polimerowe, nadprzewodniki i inne elementy elektroniczne to tylko niektóre z rzeczy, które można na nich znaleźć, a można ich użyć do ulepszenia zarówno broni, jak i zdolności rękawicy polimerowej. Obejmuje to specjalne umiejętności, takie jak wystrzeliwanie pocisków z szokującą elektrycznością, zamrażanie wrogów w miejscu i telekinetyczne rozbijanie robotów o podłogę.

Palce Dysona

Twoja umiejętność telekinezy jest jednak przydatna nie tylko do bicia wrogów; może być również używany do zbierania skrawków i przedmiotów z całego świata. Mundfish stworzył unikalną mechanikę grabieży, która pozwala ci telekinetycznie odkurzyć przedmioty znajdujące się blisko ciebie; szuflady i szafki dosłownie się otwierają, a ich zawartość wskakuje w Twoje ręce. Oznacza to, że nie musisz otwierać i przeszukiwać każdej szafki i pojemnika, co gwarantuje, że szybkie tempo Atomic Heart nigdy nie zostanie spowolnione.

Możesz być w stanie zebrać wszystko w pokoju w ciągu kilku sekund, ale będziesz musiał mieć świadomość, ile nosisz. Wszystko, co podniesiesz, trafia do twojego plecaka Yarov-Abalakov, który zmniejsza przedmioty, dzięki czemu możesz nosić znacznie, znacznie więcej niż zwykle. Jednak chociaż przedmioty stają się mniejsze, nie stają się lżejsze. Mundfish mówi, że „podróżowanie po świecie z mnóstwem zasobów ułożonych w torbie może być niewygodne”, co sugeruje, że może być wymagany jakiś rodzaj zarządzania zapasami.

Więcej informacji na temat Atomic Heart można znaleźć w naszych artykułach IGN First na temat robotów w grze i fascynującej alternatywnej historii Związku Radzieckiego. Możesz także obejrzeć zwiastun z datą premiery i dziesięć minut brutalnej walki z bossem.

Matt Purslow jest redaktorem wiadomości i funkcji w Wielkiej Brytanii w IGN.Źródło : https://www.ign.com/articles/atomic-heart-the-smash-loot-smash-cycle-of-robot-destruction