Atlus wyjaśnia DLC Persona 3 Reload

Dowiedz się, dlaczego Persona 3 Reload oferuje zawartość do pobrania nawet po obiecaniu pełnego doświadczenia.

Persona 3 Reload: Atlus wyjaśniony

Generalny producent serii Persona, Kazuhisa Wada, wyjaśnił Famitsu, dlaczego Persona 3 Reload otrzymuje DLC miesiąc po obiecaniu pełnego doświadczenia. Wada powiedział, że plany przerobienia rozszerzenia Epizod Aegis były opracowywane od wczesnych wersji roboczych Persona 3 Reload, ale tak naprawdę rozpoczęły się dopiero po ogłoszeniu gry.

Pomimo obietnicy złożonej w lutym 2024 r., że Atlus nie planuje przeróbki na wzór Persona 5 Royal w przypadku Persona 5, co spowodowało znaczące zmiany i uzupełnienia do oryginalnego tytułu, Wada zapewnił fanów, że Persona 3 Reload zapewniła kompletną rozgrywkę.

Rozszerzenie i przeróbka

Chociaż Persona 3 Reload nie otrzyma dokładnie jednej z tych poprawionych edycji, otrzyma przepustkę za 34,99 USD, która zawiera muzykę w tle z Persona 5 i Persona 4, nowe kostiumy i wspomniane rozszerzenie Epizod Aegis. Wada wyjaśnił, że początkowe pomysły na przeróbkę Epilogu Aegis, 30-godzinnego epilogu dodanego do Persony 3 w rozszerzonej edycji o nazwie FES, zostały porzucone z różnych powodów.

„Niemniej jednak w głębi duszy nie mogłem się poddać, więc nawet pracując nad głównym wątkiem, nadal szukałem sposobów, aby było to możliwe” – kontynuował. „Po ostatecznym ogłoszeniu światu Persona 3 Reload otrzymaliśmy wiele opinii od fanów, proszących o kontynuację historii. Dzielenie tych samych uczuć było dla nas pokrzepiające, a to wsparcie popchnęło nas do tego, aby tak się stało. Jestem naprawdę wdzięczny. »

Nie jest jasne, kiedy rozpoczął się rozwój remake’u Epizodu Aegis, chociaż z pewnością było to przed zapewnieniem pełnego doświadczenia w lutym 2024 r. Ekspert danych znalazł również odniesienia do przepustki rozszerzeń w plikach Persona 3 Reload. Atlus ogłosił dodatkową zawartość podczas wydarzenia Xbox Partner Preview 6 marca.

Persona 3 Reload została wydana 2 lutego na PlayStation 4 i 5, Xbox One, Series X i S oraz PC. Wersja na Nintendo Switch nie została jeszcze ogłoszona, chociaż reżyser Persona 3 Reload, Takuya Yamaguchi, powiedział, że nie jest to wykluczone. W naszej recenzji z 10 września IGN stwierdził: „Dzięki niezwykłym zmianom wizualnym i niezliczonym drobnym, ale znaczącym zmianom, Persona 3 Reload opowiada ponadczasową historię tragedii i nadziei z ostrą emocjonalną szczerością”. »

Źródło: www.ign.com