Atari 50: Odkryj 39 nowych gier w Edycji Rozszerzonej

Atari 50: The Anniversary Celebration – popularne interaktywne muzeum inspirowane Atari stworzone przez dewelopera Digital Eclipse – jeszcze w tym roku doda 39 nowych gier w ramach rozszerzenia szczegółowo opisującego inne wydarzenia z historii firmy.

Szerszy świat Atari

Rozszerzona edycja Atari 50 wprowadza dwie nowe linie czasowe do istniejącej gry, zaczynając od Szerszego Świata Atari. Obejmuje to 19 grywalnych gier, osiem nowych segmentów wideo, a także „wywiady, reklamy w stylu vintage, artefakty historyczne i nie tylko” skupiające się na szerokim zakresie tematów.

„Najważniejsze elementy nowej osi czasu” – mówi Atari – „obejmują głębokie zanurzenie się w Berzerk firmy Stern Electronics, niezwykłe i niedoceniane innowacje, a także ukryte perełki z końca lat 80., skupienie się na artystce Evelyn Seto, która pomogła stworzyć kultową dla Atari „Fuji logo, Al Alcorn, twórca Ponga, wyjaśniający narodziny Breakout i eksplorujący rolę fanów w odkrywaniu niepublikowanych prototypów, tworzeniu gier „homebrew” i zachowywaniu historii Atari.

Pierwsza wojna konsolowa

Jeśli chodzi o drugą nową oś czasu w Edycji Rozszerzonej, ta nosi tytuł The First Console War i szczegółowo opisuje długotrwałą rywalizację pomiędzy Atari 2600 a Mattel’s Intellivision – marką, którą Atari zakupiło zwłaszcza w maju, zabezpieczając prawa do ponad 200 gier jednocześnie. Segment ten obejmuje sześć segmentów wideo i 20 grywalnych gier, w tym wybór gier M Network, mieszankę gier sportowych Atari i M Network, a także rzadkie prototypy Atari 2600 i 5200.

Atari 50: The Anniversary Celebration Expanded Edition będzie dostępne jako samodzielna wersja cyfrowa oraz jako zawartość do pobrania dla istniejącej wersji gry. Obie gry zadebiutują na Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, Switch i PC 25, z wersją fizyczną dostępną także na PS5 i Switch.

Atari nie ujawniło jeszcze pełnej listy 39 gier zawartych w Atari 50 Expanded Edition (która będzie dostępna oprócz 103 tytułów gier podstawowych i 12 gier retro dodanych w bezpłatnej aktualizacji w zeszłym roku), ale spodziewajcie się więcej szczegółów bliżej uwolnić.

Źródło: www.eurogamer.net