Atari 50: Obchody 50. rocznicy poszerzają się o nowe gry!

Atari 50: The Anniversary Celebration Expanded Edition – Odkryj nową wersję gry

Atari 50: The Anniversary Celebration już jest fantastyczną lekcją historii i grywalną kompilacją czasów świetności Atari, ale wkrótce stanie się jeszcze bardziej wszechstronna. Interaktywny film dokumentalny z 2022 r. zyska rozszerzenie, które doda nowe osie czasu i 39 gier.

Ta nowa wersja gry nosi nazwę Atari 50: The Anniversary Celebration Expanded Edition i zostanie wydana 25 października. Będzie dostępna jako DLC dla posiadaczy Atari 50, a także jako samodzielny tytuł, zarówno cyfrowo, jak i fizycznie. Deweloper Digital Eclipse (przejęty przez Atari w 2023 r.) wzmacnia kompilację dwoma nowymi liniami czasowymi.

Dwie nowe, ekscytujące linie czasu

Pierwszy to „The Wider World of Atari”, który zawiera 19 grywalnych gier i osiem sekwencji wideo. Tematy obejmują twórcę Ponga, Al Alcorna, omawiającego narodziny Breakout, skupienie się na artystce Evelyn Soto, która pomogła stworzyć logo „Fuji” Atari, oraz głębokie zanurzenie się w Berzerk z Stern Electronics.

Druga oś czasu, zatytułowana „Pierwsza wojna konsolowa”, zawiera 20 grywalnych gier. Zawiera sześć klipów i skupia się na rywalizacji pomiędzy Atari 2600 a firmą Intellivision firmy Mattel, zawiera wywiady z byłym dyrektorem gier Intellivision Donem Daglowem, Davidem Crane’em i Garrym Kitchenem z Activision, programistą Jne Terjungiem z M Network i wieloma innymi. Na tej osi czasu znajdują się także grywalne gry M Network (które były grami wyprodukowanymi przez firmę Mattel na procesor 2600) oraz rzadkie prototypy Atari 2600 i 5200.

Specjalna edycja Steelbooka na Switcha

Atari 50: The Anniversary Celebration Expanded Edition będzie dostępne na konsolach PlayStation i Xbox, Switchu oraz PC. Samodzielna edycja standardowa kosztuje 39,99 USD. Fizyczna wersja na Switcha będzie zawierać specjalną edycję steelbooka, dostępną wyłącznie za 49,99 dolarów i będzie zawierała dodatki, takie jak replika wizytówki Ala Alcorna, karty graficzne Atari 2600 i mini szyldy salonowe (jak te na zdjęciu powyżej). Atari nie ujawniło ceny rozszerzenia dla obecnych posiadaczy Atari 50.

Więcej informacji na temat tej kolekcji znajdziesz w naszej świetnej recenzji oryginalnej gry. Posłuchaj także naszego wywiadu z obecnym dyrektorem generalnym Atari, Wade’em Rosenem, w tym odcinku All Things Nintendo.

Źródło: www.gameinformer.com