Assassin’s Creed Shadows: Wreszcie poznaj rozgrywkę i datę premiery

Assassin’s Creed Shadows: Odkryj długo oczekiwane kolejne dzieło

Głębokie zanurzenie się w cienie Assassin’s Creed

Podczas prezentacji Ubisoft Forward firma Ubisoft ujawniła szczegółowe spojrzenie na grę Assassin’s Creed Shadows, wcześniej nazywaną Assassin’s Creed Red. W tej grze występuje dwóch bohaterów, skradający się shinobi Naoe i samuraj Yasuke. Demonstracja rozpoczęła się od jazdy Yasuke po okolicy, a następnie pieszego zwiedzania wioski. Wieśniacy zareagowali na obecność samurajów z szacunkiem, niektórzy nawet ukłonili się. Widzieliśmy także uroczy moment, w którym znalazł psa i dał mu przyjazne zwierzątko, po czym rozmawiał z kobietą na temat niedawnego gwałtownego zagrożenia dla jej wioski. Następnie wyjeżdża, aby zbadać problem, wyczuwając korupcję we wsi, która skutecznie dzieli mieszkańców. Na ulicy spotyka go rywalizujący samuraj, który prosi go, aby zostawił sytuację w spokoju i szybko eliminuje jego i jego sojuszników. Jego broń, zwana kanabo, nie jest tym, czego można by oczekiwać od samuraja, bardziej przypomina stalową maczugę nabijaną ćwiekami. Następnie przechodzi do używania bardziej tradycyjnej katany w drugiej fazie walki. Kiedy eliminuje przywódcę, następuje specjalne przejście z okazji ścięcia głowy.

Inny wojownik próbuje zaatakować Yasuke, ale Naoe interweniuje. Obaj wymieniają dialog i pojawia się ekran wyboru gracza, na którym można wybrać, w jaki sposób przystąpić do kolejnej części misji: bezpośrednio z Yasuke lub w trybie ukrycia z Naoe. W wersji demonstracyjnej przejście dotyczyło Naoe, który przemyka po dachach, po zakrętach i przez wysoką trawę w obozie wroga. Widziano ją, jak wkrada się do budynku i dźga kogoś przez drzwi, zanim wyczuje, że cel nadchodzi i chowa się na suficie. Podąża za nim na zewnątrz i wślizguje się do wody, aby mieć dobry punkt obserwacyjny, zanim go dźgnie, ale to ostrzega jej strażników. Rozpoczyna to bardziej bezpośrednią sekwencję walki, ale walka Naoe wydaje się bardziej wyraźna przy lżejszych atakach dystansowych. Po zabiciu kilku strażników ucieka z obozu.

Oczekiwany powrót fanów

Bez wątpienia ze względu na skupienie się na infiltracji fani od lat prosili o Assassin’s Creed rozgrywający się w Japonii i przedstawiający ninja. Assassin’s Creed Shadows spełnia zatem te oczekiwania, ale z oryginalnym podejściem, oferując dwóch bohaterów. Wydaje się, że sterują nimi zupełnie inaczej, a Shadows opowiada nieliniową historię z celami, które można eliminować w dowolnej kolejności. Gra wprowadza także nowy system sezonowy ze zmianami pogody pomiędzy wiosną, latem, jesienią i zimą.

Assassin’s Creed Shadows pojawi się na PC, PS5 i Xbox Series X|S 15 listopada. Członkowie Ubisoft+ Premium będą mieli wcześniejszy dostęp od 12 listopada. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym zamówień przedpremierowych Assassin’s Creed Shadows. Aby uzyskać jeszcze więcej informacji, przejrzyj wszystkie największe gry Ubisoft Forward.

Źródło: www.gamespot.com