Assassin’s Creed Mirage Reveal zwiastun, gra zadebiutuje w 2023 roku


Po licznych przeciekach z ostatnich kilku tygodni Ubisoft oficjalnie ujawnił, że Assassin’s Creed Mirage istnieje. Zgodnie z oczekiwaniami, Ubisoft ujawnił dużo więcej na temat Mirage podczas dzisiejszej prezentacji Ubisoft Forward, w tym protagonistę gry, ustawienie i nie tylko.

Jeśli zwracałeś uwagę na przecieki i plotki, prawdopodobnie już wiesz, czym będzie Mirage, podwójnie po dzisiejszej prezentacji. Basim Ibn Ishaq, mistrz zabójców z Assassin’s Creed Valhalla, tym razem w roli głównej. Jednak nie jest wypolerowanym wojownikiem, którego możesz go zapamiętać, ponieważ Mirage rozgrywa się wiele lat przed Walhallą. W tej grze jest młodym złodziejem, a jego plac zabaw to soczyste i różnorodne ulice Bagdadu w Iraku. Akcja rozgrywa się w 861 roku, okresie, gdy Bagdad był epicentrum nauki, sztuki i handlu na świecie. Basim natknie się na Ukrytych.

Zostanie zabrany pod skrzydła mentora Roshana, którego głosu użycza nagrodzona Emmy aktorka Shohreh Aghdashloo, która pomoże mu wyrosnąć ze złodzieja ulicznego w ucznia i mistrza zabójców.

Prezentacja Ubisoftu ujawniła również, że Mirage to powrót do korzeni Assassin’s Creed, zainspirowany pierwszą grą, od której wszystko się zaczęło. Zniknęły wielokolorowe łupy, olbrzymie, rozległe mapy oraz dziesiątki serii zadań i zadań pobocznych. Mirage to liniowa przygodowa gra akcji, której akcja toczy się w niezwykle gęstym Bagdadzie, gdzie trzy główne filary serii – ukrywanie się, parkour i zabójstwo – ponownie stają w centrum uwagi.

Assassin's Creed Mirage

Aby towarzyszyć temu powrotowi do formy, Mirage oferuje zupełnie nową animację parkour, w tym nowy ruch skoku o tyczce i powracające ulubione, takie jak huśtawka na rogu. Basim wciąż może wspinać się w zasadzie na wszystko, tak jak Bayek, Kassandra i Eivor, ale jego parkour będzie najbardziej płynny i płynny w serii od lat. Pomoże mu to przemierzać ulice i podziurawione łucznikami dachy czterech głównych dzielnic Bagdadu, w tym przemysłowego Karkh i bujnych ogrodów Okrągłego Miasta.

W miarę postępów w szeregach Ukrytych Basim odblokuje kolejne umiejętności, które pomogą mu w walce z Zakonem Starożytnych (oraz jego koszmarnymi wizjami i tajemniczym kontekstem). Ulepszy także swój arsenał o noże do rzucania, strzałki, bomby dymne, miny, hałaśniki i oczywiście ukryte ostrze (ale nie przed utratą jednego lub dwóch palców).

Assassin's Creed Mirage

Misje czarnej skrzynki Assassin’s Creed Unity również powracają, co da Mirage nieco bardziej otwartego końca poprzednich Assassin’s Creeds. Podobnie jak w pierwszym Assassin’s Creed, gracze będą podejmować zadania w budowanym przez Ukrytych zamku Alamut, perskiej fortecy w rozszerzonej historii, która po raz pierwszy pojawia się w grze. Basim będzie musiał użyć Enkidu, swojego orła Aquila Heliaca, jako swoich oczu w niebie. Będzie musiał jednak uważać na wyspecjalizowanych łuczników na dachach Bagdadu, którzy mogą zestrzelić Enkidu.

Assassin’s Creed Mirage nie ma jeszcze daty premiery, ale Ubisoft twierdzi, że ma się ukazać w przyszłym roku.


Czy jesteś podekscytowany Assassin’s Creed Mirage? Daj nam znać w komentarzach poniżej!Źródło : https://www.gameinformer.com/2022/09/10/assassins-creed-mirage-reveal-trailer-released-game-launching-in-2023