Aspyr chce wycofać pozew, powodowie otrzymali darmowe gry.

Rozwój postępowania sądowego dotyczącego pozwu przeciwko Aspyr

Na początku tego roku doniesiono, że niezadowoleni fani złożyli pozew zbiorowy przeciwko deweloperowi Aspyr po tym, jak ten ostatni ogłosił, że anuluje dodatek DLC „Restored Content” do STAR WARS: Knights of the Old Republic II: The Sith Lords na Switchu .

Jednak z nowego artykułu Axios wynika, że ​​Aspyr wnosi o oddalenie pozwu ze względu na fakt, że powodowie otrzymali już odszkodowanie w postaci darmowej gry. W rzeczywistości nowe dokumenty sądowe ujawniają, że główny powód Malachi Mickelonis, który wcześniej stwierdził, że „poczuł się całkowicie oszukany” przez firmę Aspyr, poprosił o kod do jednej z oferowanych bezpłatnych gier i go otrzymał.

Dodatkowo ujawniono, że Aspyr faktycznie anulował DLC z powodu sprzeciwu „osoby trzeciej”. Nie jest jasne, kim jest ta osoba trzecia i jaki był faktyczny sprzeciw, uważa się jednak, że spółka Aspyr uważała się za zdolną do opublikowania treści zgodnie z pierwotnymi zamierzeniami, zanim pojawił się taki sprzeciw.

Oferta gry w odpowiedzi na anulowanie

Wśród gier zaproponowanych przez firmę Aspyr w odpowiedzi na anulowanie. Użytkownicy byli zachęcani do bezpośredniego kontaktu z firmą Aspyr i przedstawienia dowodu zakupu w celu otrzymania bezpłatnej gry.

Co sądzisz o rozwoju sytuacji w związku z pozwem przeciwko Aspyr? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami za pomocą komentarza w zwykłym miejscu.

Źródło: www.nintendolife.com