Apple zatwierdza aplikację Epic Games Store – nowe aktualizacje.

Firma Apple ogłosiła IGN, że ostatecznie zatwierdziła aplikację Epic Szwecja AB Marketplace i poprosiła firmę Epic o naprawienie problemu z podobieństwem wyglądu w przyszłym zgłoszeniu. Epic Games potwierdziło tę informację na swoim koncie na Twitterze. Wcześniej Apple odrzucił notarialne złożenie wniosku przez Epic Games Store, ale ostatecznie zostało ono przyjęte.

Skarga złożona przez Epic Games do Komisji Europejskiej

Twórca Fortnite, firma Epic Games, złożyła skargę na firmę Apple do Komisji Europejskiej w związku z odrzuceniem jej wniosku o przeniesienie sklepu z grami do UE. Firma Apple dwukrotnie odrzuciła złożenie poświadczenia notarialnego w Epic Games Store ze względu na podobieństwo przycisków „Instaluj” i „Zakupy w aplikacji” w Epic Games Store oraz etykiet „Pobierz” i „Zakupy” w aplikacji » firmy Apple.

Epic kwestionuje to posunięcie, twierdząc, że jest zgodne ze standardowymi konwencjami, aby użytkownicy mogli łatwo zrozumieć sklep Epic Games Store. Firma twierdzi, że jest gotowa w nadchodzących miesiącach uruchomić sklep Epic Games i Fortnite na iOS w UE, pod warunkiem, że Apple nie postawi na jej drodze kolejnych przeszkód.

Długotrwała batalia prawna

Oświadczenie pojawia się w kontekście długotrwałej batalii regulacyjnej pomiędzy Apple i Epic, która rozpoczęła się od kontrowersji wokół 30% prowizji pobieranej od zakupów w aplikacji. Epic złożył pozew przeciwko Apple w 2021 roku, a walka prawna trwa do dziś. Sprawa ta może być jedną z pierwszych pokazujących, jak Apple i inne duże firmy dotknięte ustawą o rynkach cyfrowych poradzą sobie z przepisami.

W marcu unijne organy regulacyjne wszczęły dochodzenie w sprawie Apple, Google i Meta w związku z nieprzestrzeganiem zasad DMA, a w czerwcu ujawniono, że Apple będzie pierwszą firmą pozwaną w tej sprawie.

Źródło: www.ign.com