Apple Vision Pro VR: ogłoszono zamówienia w przedsprzedaży i datę premiery

Apple w przyszłym miesiącu wprowadzi na rynek własny zestaw słuchawkowy do wirtualnej rzeczywistości o wartości 3500 dolarów

Rynek rzeczywistości wirtualnej, choć mniej niszowy niż wcześniej, pozostaje stosunkowo niewielki. Nawet premiera Sony VR2 w zeszłym roku przeszła niemal niezauważona (a prawie rok później wsparcie dla platformy było jeszcze mniejsze). Jednak technologiczny gigant Apple broni swojej wizji rzeczywistości wirtualnej, wprowadzając na rynek w przyszłym miesiącu zestaw słuchawkowy Vision Pro za 3500 dolarów.

Zamówienia w przedsprzedaży i premiera Vision Pro

Firma Apple ogłosiła, że ​​przedsprzedaż zestawu słuchawkowego Vision Pro rozpocznie się w piątek 19 stycznia, a premiera zaplanowana jest na 2 lutego. Firma twierdzi, że Vision Pro, „nadeszła era obliczeń przestrzennych”, będzie najbardziej zaawansowanym urządzeniem elektroniki użytkowej, jakie kiedykolwiek stworzono. Według dyrektora generalnego Apple, Tima Cooka, rewolucyjny i magiczny interfejs użytkownika Vision Pro na nowo zdefiniuje sposób, w jaki łączymy się, tworzymy i odkrywamy. Apple planuje nowy App Store, który będzie oferować ponad milion kompatybilnych aplikacji na iOS i iPadOS. W Vision Pro pojawią się także nowe gry „kosmiczne”, takie jak Game Room, What the Golf? i Super Fruit Ninja.

Przegląd Vision Pro

Podczas gdy Sony, Meta i inni producenci gogli VR skupiają się bardziej na grach niż na włączaniu ich do naszego codziennego życia, Apple koncentruje się na włączaniu ich do naszego codziennego życia, w tym do pracy. Vision Pro ma na celu połączenie treści cyfrowych ze światem fizycznym za pomocą systemu VisionOS, który umożliwia użytkownikom kontrolowanie wirtualnej nakładki interfejsu użytkownika w rzeczywistej przestrzeni za pomocą oczu, rąk i głosu.

Nowa funkcja Apple Persona tworzy wirtualne awatary użytkowników do wykorzystania podczas rozmów FaceTime i nie tylko.

Główne cechy Vision Pro

Persona to autentyczna reprezentacja przestrzenna, która pozwala na pojawienie się na kafelku innych osób wywoływanych z komputera Mac, iPada lub iPhone’a. Dzięki funkcji EyeSight, gdy ktoś podchodzi do osoby noszącej zestaw VR, urządzenie wydaje się przezroczyste, dzięki czemu użytkownicy mogą pokazać oczy osobom stojącym przed nimi.

Dostępność Vision Pro

Zestaw słuchawkowy Apple Vision Pro VR będzie dostępny w przedsprzedaży w cenie 3500 dolarów od 19 stycznia przed premierą 2 lutego.

Źródło: www.gameinformer.com