Antstream pojawi się na konsolach Xbox w Brazylii: rewolucja dla graczy!

Antstream, wiodący na świecie serwis strumieniowego przesyłania gier retro, z dumą ogłasza swoje długo oczekiwane pojawienie się na konsolach Xbox w Brazylii, co stanowi ważny kamień milowy dla brazylijskich graczy, oferując po raz pierwszy obszerną bibliotekę tytułów retro na platformie Xbox.

Wyjątkowa historia gier wideo w Brazylii

Brazylia ma wyjątkową historię związaną z grami wideo. Ze względu na embargo importowe, które trwało do lat 90., zdobycie oficjalnych konsol i gier było prawie niemożliwe. Nawet po zniesieniu tych embarg wysokie podatki na importowane produkty, zaliczane do dóbr luksusowych, sprawiły, że sprzęt i oprogramowanie były zbyt drogie dla entuzjastów gier, co doprowadziło do kultury przemytu sprzętu i oprogramowania z innych krajów, piractwa komputerowego i podrabiania sprzętu.

Godne uwagi wydarzenia w branży gier wideo w Brazylii

W ostatnich latach kultura gier wideo w Brazylii znacznie się rozwinęła. Chociaż gry wideo są w Brazylii droższe niż w wielu innych częściach świata, kraj ten często znajduje się w pierwszej dziesiątce rynków gier wideo pod względem przychodów. W rzeczywistości badanie przeprowadzone w 2022 r. wykazało, że gry wideo dotarły do ​​74% populacji Brazylii, przy czym najpopularniejszą platformą do gier są smartfony, a zaraz za nimi plasują się komputery stacjonarne i konsole.

Prężnie rozwijający się brazylijski przemysł gier wideo

Brazylijski przemysł gier wideo również kwitnie. Od czasu pandemii Covid liczba studiów tworzących gry w Brazylii wzrosła ponad dwukrotnie, przekraczając obecnie 1000. Koncentrując się głównie na grach niezależnych, brazylijska społeczność graczy spotyka się co roku na festiwalu BIG (Big Independent Games) w São Paulo. kreatywność i innowacyjność w branży.

Pojawienie się Antstream na konsolach Xbox w Brazylii

Brazylijscy gracze będą teraz mieli dostęp do obszernego katalogu Antstream zawierającego ponad 1300 gier retro bezpośrednio na swoje konsole Xbox. Obejmuje to ukochane klasyki z epoki gier arkadowych, kultowe tytuły na konsole i perełki, które odcisnęły piętno na historii gier wideo.

Antstream Arcade to największa na świecie oficjalna biblioteka gier retro do przesyłania strumieniowego, zawierająca ponad 1300 tytułów dostępnych do grania na wielu urządzeniach, w tym na komputerze PC, urządzeniach mobilnych, a obecnie w Brazylii na konsoli Xbox.

Źródło: news.xbox.com