Annapurna przejmuje 24 Bit Games, największe studio gier w Republice Południowej Afryki

Wydawnictwo gier wideo Annapurna ogłosiło swoje pierwsze przejęcie, 24 Bit Games, za nieujawnioną kwotę.

24 Bit Games: strategiczne przejęcie Annapurny

Firma 24 Bit Games z siedzibą w Johannesburgu jest opisywana jako „największa i odnosząca największe sukcesy” firma zajmująca się grami wideo w Republice Południowej Afryki, która pracowała nad kilkoma grami Annapurna, w tym niedawno wydanym wspaniałym Cocoon.

Jak twierdzi firma, przejęcie 24 Bit Games powiększa dział interaktywny Annapurny i pomoże studiu powiększyć zespół programistów.

„Annapurna współpracuje z 24 Bit od wielu lat i doceniamy nie tylko jakość ich pracy, ale także ich zespołu” – powiedziała Deborah Mars, współprezes Annapurna Interactive. „Zawsze podzielali nasze zaangażowanie w jakość, a przenosząc nasze partnerstwo na wyższy poziom, mamy poczucie, że wszystko jest możliwe”. »

Wartość dodana dla Annapurny

„Głęboko szanujemy podejście Annapurny do budowania portfolio świetnych gier, jej system wartości oparty na budowaniu i rozszerzaniu własności intelektualnej oraz kulturę firmy” – powiedział Luke Lamothe, dyrektor generalny 24 Bit Games. „Naprawdę miło nam się współpracowało przez te wszystkie lata i wierzymy, że dołączamy do Annapurny w ekscytującym okresie wzrostu i ekspansji. »

Wśród gier wydawanych przez Annapurnę znajdują się takie tytuły jak Thirsty Suitors, Stray, Outer Wilds i Neon White. Podczas interaktywnego wydarzenia Showcase w czerwcu Annapurna ujawniła pierwszą od 25 lat grę Blade Runner, nowy zwiastun Lorelai and the Laser Eyes i nie tylko.

Źródło: www.ign.com