Ankieta Square Enix pyta o przyszłe gry zespołu Asano


Obraz: Square Enix

Wygląda na to, że Square Enix po raz kolejny wzywa fanów do wypowiedzenia się na temat gier, które chcieliby zobaczyć w następnej kolejności. W niedawnej japońskiej ankiecie firma znana z serii Final Fantasy zapytała lokalnych mieszkańców Japonii, jakie gry i gatunki chcieliby zobaczyć w przyszłości od Team Asano.

Zespół Asano, na wypadek gdybyś potrzebował odświeżenia, ostatnio pracował nad wyłączną Bravely Default II na HD-2D Switch, a także nad strategią Triangle. W tej samej ankiecie Square Enix zapytał fanów o przyszłe przeróbki i remastery. Były to dwa przedstawione pytania:

– Który gatunek gier wideo chciałbyś, aby zespół Asano rozwijał?

– Jakie gry chciałbyś zobaczyć w przyszłości w przerobionych lub zremasterowanych wersjach? (Nie ogranicza się do tytułów Square Enix)

Kolejna wersja HD-2D Square Enix, Octopath Traveler II, pojawi się w przyszłym miesiącu na Nintendo Switch. Jest też Remake Dragon Quest III HD-2D w rurociągu.

W październiku zeszłego roku deweloper Bravely Default (Team Asano) również zapytał fanów, czy chcą trzeciego dużego wpisu w serii. W poprzednich wywiadach producent Tomoyo Asano mówił również o nowym rozdziale serii.

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2023/01/square-enix-survey-asks-about-team-asanos-future-games