Animal Well: wciągająca przygoda pozwalająca odkryć animowany świat

Animal Well było doświadczeniem pełnym niespodzianek, które trzymało mnie w napięciu od początku do końca. Pomimo pewnego zmęczenia pod koniec 8 do 10 godzin gry, tytuł ten nigdy nie stracił swojego dzikiego i żywego ducha. Dzięki napiętej atmosferze i intrygującym zagadkom Animal Well wyróżnia się jako arcydzieło, które urzeka.

Darmowa eksploracja i ciekawe narzędzia

W Animal Well gracz odgrywa małą kropelkę, która chce wrócić do domu. Zainspirowana grami typu Metroidvania, takimi jak Super Metroid czy Hollow Knight, ścieżka, którą należy podążać, nie jest liniowa. Będziesz musiał zbierać przedmioty i ulepszenia, aby odblokować nowe umiejętności i uzyskać dostęp do nowych obszarów.

Zaczynanie jako mała, nieszkodliwa kropelka szybko zostaje zapomniana wraz z nabyciem narzędzi do rozwiązywania zagadek i ułatwiania poruszania się. Każde narzędzie, takie jak frisbee, bańka mydlana, jo-jo lub sprężynka Slinky, ukazuje szaloną naturę Animal Well. Alternatywne zastosowania tych narzędzi zachęcają gracza do przekraczania granic świata gry w wymagający sposób.

Głębokie zanurzenie i eksploracja

Animal Well jest pełen tajemnic i niespodzianek do odkrycia, takich jak sekretne jajka do zebrania. Wykraczając poza to, co uważaliśmy za możliwe, odkrywamy możliwości szybkiej podróży i jeszcze więcej klejnotów do odkrycia. Miłość Billy’ego Basso do muzeów i architektury widać w bogatym w szczegóły świecie Animal Well.

Gra subtelnie równoważy humor i dziwaczność, dodając głębi surrealistycznemu klimatowi. Każdy szczegół, każda interakcja z otoczeniem ma znaczenie i tym samym wzbogaca wrażenia z gry.

Wyzwania i niepowtarzalny urok

Animal Well wie, jak urzekać urzekającą atmosferą, charakterystycznym stylem pixel art i innowacyjnym podejściem do eksploracji. Pomimo pewnych wad, takich jak brak punktów zapisu, gra uwodzi wciągającą atmosferą i niezaprzeczalnym urokiem.

Źródło: www.gameinformer.com