Analiza techniczna Pikmina 4 autorstwa Digital Foundry

Analiza techniczna najnowszej gry Pikmin 4 ujawnia imponującą wydajność.

Pikmin 4, najnowsza odsłona uznanej serii gier, została niedawno poddana gruntownej analizie technicznej przez ekspertów z Digital Foundry. Po przejrzeniu remasterów Pikmin 1+2 na Switchu zajęli się tą nową wersją gry, nad którą pracowali przez prawie 10 lat. Wyniki ich analizy są raczej pozytywne, choć odnotowano pewne niedociągnięcia.

Wyjątkowa wydajność wizualna dzięki silnikowi Unreal Engine

Jedną z głównych nowości Pikmin 4 jest wykorzystanie silnika Unreal Engine, opracowanego we własnym zakresie przez Nintendo. To przejście skutkuje radykalną poprawą wizualną, dzięki czemu ta gra jest jedną z najlepiej wyglądających w historii na Switchu. Grafika jest imponująca, a rozległe środowiska korzystają z technologii antyaliasingu, której nie było w remasterach Pikmina 1+2.

Rozdzielczość i płynność gry

Jeśli chodzi o rozdzielczość, Pikmin 4 oferuje 900p w trybie zadokowanym i 720p w trybie przenośnym. Są jednak chwile, kiedy rozdzielczość chwilowo spada w niektórych obszarach otwartego świata, co może być trochę rozczarowujące. Jednak gra utrzymuje płynne 30 klatek na sekundę, zarówno w trybie zadokowanym, jak i przenośnym. Jedynym minusem zauważonym przez Digital Foundry jest to, że gra może czasami gubić klatkę podczas przesuwania w ruchliwych obszarach lub gdy przezroczysty obiekt blokuje ekran. Mimo to wrażenia z gry pozostają solidne i ogólnie stabilne.

Pozytywny wniosek

Ostatecznie Digital Foundry uważa Pikmin 4 za jedną z najlepiej wyglądających gier własnych na Nintendo Switch. Pomimo drobnych problemów technicznych, gra oferuje wizualne i płynne wrażenia, które spełniają oczekiwania graczy. Jeśli chcesz przeczytać więcej o naszej pełnej recenzji gry, koniecznie sprawdź naszą recenzję poniżej.

Twoja recenzja Pikmina 4

Co sądzisz o Pikmin 4 do tej pory? Daj nam znać swoje wrażenia w komentarzach poniżej.

Źródło: www.nintendolife.com