Analiza kampanii Call of Duty: Modern Warfare 3

Czy kampania Call of Duty: Modern Warfare 3 spełnia oczekiwania?

Wstęp :
Modern Warfare 3, gra, na którą z niecierpliwością czekali fani serii Call of Duty. Jednak pomimo komercyjnego sukcesu Kampania spotkała się z ostrą krytyką. W tym artykule szczegółowo przeanalizujemy, dlaczego kampania w Modern Warfare 3 rozczarowała wielu graczy, biorąc pod uwagę aspekty fabuły, rozgrywki i grafiki gry.

Rozczarowująca kampania:
Kampania w Modern Warfare 3 sprawia wrażenie pośpiesznej, ze źle zaprojektowanymi otwartymi obszarami i rozczarowującymi misjami liniowymi. Fabuła ze swojej strony jest uważana za nieciekawą.

Historia bez konsekwencji:
Fabuła Modern Warfare 3 jest pospiesznym i fragmentarycznym wznowieniem poprzedniej fabuły, nie wnoszącym jednak żadnej większej nowości. Tej próbie rekonstrukcji historii brakuje głębi i nie porywa graczy.

Brak czasu na rozwój:
Szybki rozwój Modern Warfare 3 jest odczuwalny poprzez tak zwane misje „otwartej walki”, które dają iluzję wyboru, ale które okazują się nieprzekonujące. Wydaje się, że grze brakuje spójności w mechanice wykrywania wrogów, co pogarsza ogólne wrażenia z rozgrywki.

Wyjątkowe produkcje wizualne:
Pomimo swoich wad oprawa wizualna Modern Warfare 3 jest niezwykła. Prezentacje wizualne, animacje, występy aktorów, przechwytywanie ruchu, dźwięk, oświetlenie, ścieżka dźwiękowa – wszystko jest wyjątkowej jakości.

Wniosek :
Kampania Modern Warfare 3 pozostawia fanów serii z gorzkim posmakiem. Brak innowacji, niezgrabna rozgrywka i nieistotna fabuła zepsuły wrażenia z gry.Pomimo imponujących aspektów wizualnych, całość nie rekompensuje niedociągnięć tej Kampanii.

Źródło: www.eurogamer.net