Amazon ogłasza serial telewizyjny na żywo Yakuza: Ryû Ga Gotoku, którego bohaterem jest Kazuma Kiryu, podzielony na dwa różne okresy.

Amazon ogłasza serial telewizyjny Live-Action Like a Dragon: Yakuza

Amazon ogłosił niedawno, że powstanie adaptacja serialu telewizyjnego Like a Dragon autorstwa Ryu Ga Gotoku Studios i Sega. W serialu tym wystąpi główny bohater serialu, Kazuma Kiryu, a w sześciu odcinkach będziemy śledzić jego życie w latach 1995 i 2005.

Pierwsze trzy odcinki będą miały premierę 25 października, a ostatnie trzy odcinki na Amazon Prime Video 1 listopada. Według Variety serial będzie miał napisy i dubbing w 30 różnych językach.

Podsumowanie serii

Streszczenie serialu opisuje historię rozgrywającą się w dwóch okresach – 1995 i 2005 – i przedstawia życie, przyjaźnie z dzieciństwa i konsekwencje decyzji Kazumy Kiryu, wojownika Yakuzy o silnym poczuciu sprawiedliwości, obowiązku i człowieczeństwa. Dla osób zaznajomionych z serią, biorąc pod uwagę okresy, w których występuje, wydaje się, że Like a Dragon: Yakuza może być luźną adaptacją historii Yakuza 1.

Serial wyreżyserowali Take Masaharu (100 Yen Love) i Takimoto Kengo (Kamen Rider), a Takeuchi Ryoma (różne filmy i seriale Kamen Rider) wciela się w Kazumę Kiryu. Można to zobaczyć na obrazku poniżej:

Zanurz się w świecie Kamurochō

W raporcie Variety czytamy, że Like a Dragon: Yakuza „przedstawi życie zawziętych, ale pełnych pasji gangsterów i ludzi żyjących w ogromnej dzielnicy rozrywkowej Kamurochō, fikcyjnej dzielnicy inspirowanej niebezpiecznym Kabukichō Shinjuku Warda, która stanowi tło rozgrywki. Amazon twierdzi, że serial „przedstawia współczesną Japonię i dramatyczne historie tych intensywnych postaci, takich jak legendarna Kazuma Kiryu, których nie udało się poznać w poprzednich grach”.

Szef Ryu Ga Gotoku Studios i producent wykonawczy serialu, Yokoyama Masayoshi, powiedział Variety: „Od dnia, w którym napisałem oryginalny scenariusz do Yakuzy, nigdy nie myślałem, że jeszcze raz wrócę do pracy nad serialem. Dzieje się tak dlatego, że aż za dobrze znam wyzwania i trudności związane z przerobieniem gotowego tytułu. Jeśli jednak pewnego dnia miałbym zostać wysłany w przeszłość jakimś kosmicznym żartem, to właśnie takie doświadczenie chciałbym stworzyć. Gdybym i tak musiał robić to wszystko od nowa, chciałbym stworzyć najbardziej fascynujące wersje Kamurochō i Kazumy Kiryu, jakie tylko mogłem – a ta seria ma je wszystkie.

„Chociaż gry pozwalają doświadczyć ich świata przez subiektywny obiektyw, ta adaptacja będzie ostatecznie obiektywnym sposobem na cieszenie się serialem. Nie mam wątpliwości, że fanów serii przyciągnie sposób, w jaki ożywia ona gry i dodaje nowe niespodzianki. Jestem pewien, że nowicjusze po prostu zainwestują w surowy realizm serialu. »

Like a Dragon: Yakuza będzie transmitowany na platformie Amazon Prime Video od 25 października do 1 listopada tego roku.

O serialu i uniwersum Yakuzy

Zapowiedź tej serii następuje po wydaniu w styczniu Like a Dragon: Infinite Wealth, ósmej głównej części serii gier wideo. Recenzję gry Like a Dragon: Infinite Wealth napisaną przez Game Informer można przeczytać tutaj. Następnie przeczytaj ekskluzywny wywiad serwisu Game Informer z twórcami serii Like a Dragon, aby podczas wizyty w jego biurze dowiedzieć się więcej o przyszłości studia Ryu Ga Gotoku.

Czy jesteś podekscytowany „Like a Dragon: Yakuza”? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło: www.gameinformer.com