Aluna: Sentinel of the Shards – Latynoska bohaterka skacze z komiksów na Xbox


Jako młoda dziewczyna dorastająca we wschodnim Harlemie nie widziałam wielu przykładów zajebistych latynoskich kobiet w popkulturze, ani też sytuacja się nie poprawiła, gdy zostałam odnoszącą sukcesy aktorką telewizyjną i filmową w rolach w Hollywood w nieruchomościach takich jak „Harold i Kumar” i „Przebiegłe pokojówki”. W 2007 roku przeglądałam alejki na San Diego Comic-Con, kiedy dotarło do mnie, że na stoisku za stoiskiem nikt nie reprezentował postaci kobiecych lub mniejszościowych. Kilka razy, kiedy je widywałam, byli albo złymi facetami, albo półnagimi wampirzycami. Jednak, gdy dobrze przyjrzysz się tłumom na tym wydarzeniu, nie możesz nie zauważyć, że uczestnicy to nie tylko biali ludzie, ale każdy typ człowieka na świecie! Ogromna liczba ludzi kupujących te komiksy nie jest w ogóle reprezentowana w rozrywce, którą konsumują.

Zapożyczając się z mojego kolumbijskiego dziedzictwa, postanowiłam coś z tym zrobić i wraz z moim mężem Antonio Hernandezem stworzyliśmy postać Aluna, energiczną młodą 16-latkę.ten Wiekowa hiszpańska księżniczka, oskarżona o czary i odesłana do rodzinnej Kolumbii, skąd została zabrana jako dziecko. Tam poznaje prawdę o swoim przeznaczeniu: bronić mistycznego odłamka, który podobno zawiera serce jej bogini matki, Pachamamy.

Celem było organiczne stworzenie bohatera reprezentującego kobietę o etnicznych korzeniach, która spodobałaby się każdemu, ale która nie należy tylko do jednej grupy. Wybraliśmy XVI wiek, zanim zachodni kolonizatorzy stworzyli granice między krajami takimi jak Kolumbia, Meksyk, Brazylia i Peru. Po szeroko zakrojonych badaniach nad rdzennymi plemionami Ameryki Południowej ustaliliśmy, że matką Aluny będzie inkaska bogini ziemi, Pachamama. W XVI wieku hiszpańscy konkwistadorzy podbijali i plądrowali lokalne ludy w zamian za złoto i ziemię, więc w roli ojca Aluny obsadziliśmy hiszpańskiego marynarza, aby reprezentował mieszankę świata przyrody i bardziej brutalnego, kolonizującego świata ludzkości. Stworzyliśmy bohaterkę półboga, która nie jest zwykłym półbogiem kultur Zachodu i Wschodu, widzianym w tak wielu grach i komiksach.

zrzut ekranu
zrzut ekranu

Mając globalną publiczność spragnioną więcej Aluny, nawiązałam współpracę z firmą deweloperską mojego męża Digiarts i N-Fusion Interactive, aby przełożyć przygodę na grę wideo. Bohaterowie Newerth uczyniło nas fanem rozgrywki top-down, poruszającej postacią po mapie, by walczyć ze stworzeniami i zbierać łupy. znalazłem Diablo i bawiliśmy się tak dobrze przez wiele godzin, że wiedziałem, że jest to kierunek dla wcielenia Aluny w grze wideo.

zrzut ekranu

w Aluna: Strażnik Odłamków, gracze wcielają się w postać Aluny, która broni swoich mocy przed złem, które chce ją zniszczyć w XVI-wiecznym Nowym Świecie opartym na rdzennej tradycji i kolonizacji Ameryki Południowej przez Hiszpanię. Gracze eksplorują dzikie środowisko pełne gęstych dżungli, wysokich klifów przy plaży i wulkanicznych kanionów, napotykając stwory i bossów inspirowanych mitologią Inków. Broń jest wzorowana na historycznych ramionach konkwistadorów z Ameryki Południowej i Hiszpanii z tamtych czasów. Prawdziwy świat jest wspomagany przez mistykę, ponieważ gracze mogą dostosować styl walki Aluny, odblokowując potężne magiczne zdolności w trzech szkołach magii.

zrzut ekranu

Kultura Ameryki Łacińskiej ma tyle różnorodności i głębi, że można opowiedzieć setki ekscytujących historii. Mamy nadzieję, że grając w Alunę i odkrywając jej świat, gracze będą mieli tyle radości, co my podczas jej tworzenia.

Aluna: Strażnik Odłamków

Xbox Live

Aluna: Strażnik Odłamków

Digiart Interactive LLC


3

19,99 USD

Z niebios mistyczne odłamki spadają na ziemię, rzucając wyzwanie zarówno czasowi, jak i przestrzeni. Przesądy, mistycyzm i strach przed nieznanym dały życie ścieżce, która wyszła poza krainę jej narodzin. Poznajemy naszą bohaterkę Alunę, która jako dziecko otrzymała najpotężniejszy z tych odłamków, które podobno zawierają serce jej matki, bogini Ziemi Pachamamy. W wyniku szeregu okoliczności Aluna musi opuścić swój dom i udać się w podróż do nowego świata. Aluna wypełnia swoje przeznaczenie, ale tak samo jak zło, które stara się wypełnić swoje. Przeszłość Aluny kieruje jej przyszłością, a jej wrogowie nie cofną się przed niczym, by ukraść odłamek i przejąć kontrolę nad światem…





Source : https://news.xbox.com/en-us/2021/12/10/aluna-sentinel-of-the-shards-a-kick-ass-latina-heroine-jumps-from-the-comics-to-the-xbox/