Alone in the Dark: Remake klasyki Survival Horror. Obsada aktorska z Davidem Harbour’em i Jodie Comer.

Alone in the Dark: klasyka gatunku Survival Horror otrzymuje remake

W 1992 roku pojawiła się gra Alone in the Dark, która zapoczątkowała gatunek Survival Horror. Teraz Pieces Interactive przerabia ten klasyk w nowej, klimatycznej wersji, która obiecuje dostarczyć współczesnej publiczności klasyczną fabułę horroru.

Obsada aktorska

David Harbour, aktor znany z serialu Stranger Things, zagra rolę detektywa Edwarda Carnby’ego, twardą, przeżuwającą scenerię rolę. Natomiast Jodie Comer, aktorka znaną z serialu Killing Eve, przejmie rolę Emily Hartwood, kobiety, która zatrudniła Carnby’ego do zbadania losu jej wuja.

Pojawienie się kluczowych elementów

Pieces zachowują wiele kluczowych elementów wczesnych gier Alone in the Dark w swoim remake’u, zwłaszcza klasyczną walkę w zwarciu z serii: Utknięcie z potworem było wyrokiem śmierci w późniejszym Survival Horror.

Kamera na ramieniu

Kamera na ramieniu powinna być prawdziwym ulepszeniem zarówno nawigacji, jak i doceniania lokalizacji, nie wspominając już o walce z potworami.

Miejsce akcji

Jednym z najważniejszych elementów Alone in the Dark jest miejsce akcji. Louisiana Bayou jest ikoną z jakiegoś powodu, a Southern Gothic to gatunek znacznie starszy niż Survival Horror.

Atmosfera muzyczna

Jazz to podstawa w Luizjanie, ale reżyserzy Alone in the Dark wprowadzili współczesny europejski akcent: nasyconą metalem atmosferę Doom Jazz.

„Nie można mieć noir — nawet horroru noir — bez dobrego saksofonu.” – Jason Köhnen

Wszystko to zapowiada się bardzo interesująco i obiecująco dla fanów Survival Horror. Remake Alone in the Dark obiecuje dostarczyć emocjonujące podejście do klasyki gier grozy.

Źródło: https://www.ign.com/articles/alone-in-the-dark-the-first-preview.