Alien Hominid: Invasion – Nowa, wybuchowa kontynuacja do odkrycia!

Chcesz chaosu i szalonej akcji? Nie szukaj dalej, Alien Hominid: Invasion jest tu dla Ciebie. Ta gra, będąca kontynuacją słynnej gry Alien Hominid wydanej w 2004 roku, wykorzystuje podstawy swojej poprzedniczki, jednocześnie znacznie je ulepszając. Zniknął styl graficzny Newgrounds i frustrujący poziom trudności, ustąpiło miejsca nowej rozgrywce i bardziej intensywnym rozgrywkom niż kiedykolwiek.

Nowa, wybuchowa formuła

Alien Hominid: Invasion porzuca tradycyjną strzelankę biegową, aby zaoferować bardziej złożone i zróżnicowane wrażenia z gry. Zamiast tego masz do czynienia z mapą z wieloma ścieżkami, na której poziomy zachowują się jak gigantyczne areny. Wewnątrz tych aren będziesz musiał wykonać serię mini-misji, które zostaną Ci losowo przydzielone.

Ta gra jest podobna do roguelite, gdzie trudność wzrasta z każdym poziomem, gdy stawiasz czoła coraz potężniejszym i niebezpiecznym wrogom. Mimo to Alien Hominid: Invasion pozostaje przytłoczony dzięki regulowanym opcjom trudności i możliwości zachowania broni po śmierci. Ponadto maksymalnie czterech graczy może dołączyć do ciebie w wielkich bitwach i pomagać sobie nawzajem w niszczeniu wszystkiego na swojej drodze.

Wysublimowana grafika

Dzięki stylowi graficznemu przypominającemu oryginalną grę, Alien Hominid: Invasion korzysta z imponującej modernizacji grafiki w wysokiej rozdzielczości. Grafika jest wyraźna, animacje płynne, a niepowtarzalny styl jest nadal obecny. Będziesz zanurzony w intensywnych bitwach, w których będziesz musiał wykonać różnorodne misje, takie jak zebranie i upuszczenie określonej liczby kłód lub wyeliminowanie sześciu fioletowych wrogów. Aby ukończyć te misje, będziesz musiał według własnego uznania używać różnych elementów każdego poziomu.

Realizując swoje cele, będziesz nieustannie atakowany przez hordę wrogów zmierzających prosto na Ciebie. Lasery strzelają we wszystkich kierunkach, słychać eksplozje, a ty będziesz musiał wykazać się zwinnością i refleksem, aby przedrzeć się przez ten chaos. Będziesz mógł dwukrotnie skakać, podciągać się, aby nabrać wysokości, niezwyciężanie tarzać się po ziemi lub w powietrzu, ukrywać się pod ziemią, aby uniknąć bezpośrednich niebezpieczeństw, a nawet wskakiwać na ramiona swoich przyjaciół i wrogów. Będziesz także mógł odblokować nową broń i ulepszenia pomiędzy poziomami, a także opcje dostosowywania swojego ulubionego kosmity.

Odurzająca gra, pomimo pewnych wad

Prawdą jest, że koncepcja Alien Hominid: Invasion nie każdemu przypadnie do gustu. Cele misji czasami nadmiernie się powtarzają, co odbiera poziomom część indywidualności. Mimo to, dzięki kontrolowanej rozgrywce i nowym funkcjom, kontynuacja ta przewyższa oryginał. Choć z biegiem czasu gra się powtarza, radosny chaos jest idealny do szybkich sesji rozgrywki solo lub w trybie wieloosobowym. Możesz zanurzyć się w szalonej akcji i dobrze się bawić bez żadnych kłopotów.

Źródło: www.nintendolife.com