Aktualności: Xbox Game Pass, jakich zmian czekają abonentów?

Xbox Game Pass: zmiany cen i subskrypcji

Nadchodzą zmiany w Xbox Game Pass

Od dzisiaj Xbox Game Pass będzie podlegał zmianom, które obejmują ponowne zdefiniowanie niektórych poziomów subskrypcji. Dodatkowo w dalszej części roku nastąpią podwyżki cen dla różnych poziomów subskrypcji. Oto dokładny tekst przedstawiony w witrynie Microsoft.

Począwszy od 10 lipca 2024 r. w usłudze Xbox Game Pass zostaną wprowadzone następujące aktualizacje:

  • Zmiany cen zostaną zastosowane w przypadku nowych członków subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, Xbox Game Pass Core i PC Game Pass.
  • Xbox Game Pass na konsolę nie będzie już dostępny dla nowych członków.
  • Członkowie, którzy już subskrybują Xbox Game Pass na konsolę i aktywowali automatyczne odnawianie płatności, będą mogli nadal cieszyć się swoim członkostwem.

Nowe subskrypcje i zmiany cen

Dodatkowo w nadchodzących miesiącach dostępna będzie nowa opcja Game Pass – Xbox Game Pass Standard. Zmiany te pozwolą nam zaoferować członkom większą wartość i więcej świetnych gier w ramach Game Pass.

Nowy poziom standardowej subskrypcji Xbox Game Pass dla nowych członków będzie wynosić 15 USD miesięcznie i nie będzie obejmował dostępu do premierowych wersji, EA Play, Game Pass na PC ani gier w chmurze.

Cena subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, która obejmuje dostęp do wszystkich bonusów nieuwzględnionych w warstwie Standard, wzrośnie z 17 do 20 dolarów miesięcznie.

Xbox Game Pass Core, oferujący dostęp online i mniejszą bibliotekę gier, odnotowuje roczny wzrost ceny z 60 do 75 dolarów. Miesięczna cena 10 dolarów za ten poziom pozostanie jednak niezmieniona.

PC Game Pass kosztuje od 10 do 12 dolarów miesięcznie, ale ten poziom nadal będzie obejmował premiery pierwszego dnia.

Powyższe zmiany cen zaczną obowiązywać od 12 września.

Twoja opinia na temat tych zmian?

Zmiany cen usług, które już subskrybujesz, mogą być frustrujące. Co sądzisz o tych zmianach? Czy planujesz kontynuować subskrypcję, czy już czas ją anulować?

Źródło: www.gameinformer.com