Aktualizacja zasad dotyczących odzieży Twitcha: domniemany zakaz przedstawiania nagości!

Platforma streamingowa Twitch zaktualizowała swoje zasady dotyczące odzieży, aby zakazać sugerowanej nagości ze skutkiem natychmiastowym.

Aktualizacja zasad

Aktualizacja następuje po niedawnej fali streamerów używających czarnych pasków cenzorskich lub innych obiektów do zasłonięcia swoich ciał, co sugeruje pełną lub częściową nagość.

Twitch zauważył w nowym poście na blogu o zmianie, że ta aktualizacja ma na celu poprawę komfortu użytkowania platformy.

Ograniczenia dotyczące odzieży na Twitchu

Streamerom nigdy nie wolno było występować na Twitchu w całości lub częściowo nago, ale zasady zostały teraz zaktualizowane i obejmują następujące zakazy: „Nie pozwalamy streamerom sugerować lub sugerować, że są całkowicie lub częściowo nadzy, w tym między innymi do zakrywania piersi lub genitaliów przedmiotami lub kratkami cenzurującymi. »

Dodatkowo w przypadku streamerów kobiecych dekolt jest dozwolony pod warunkiem, że sutki i biust nie są odsłonięte, a także musi być jasne, że streamerka ma na sobie ubranie. Nie ma żadnej szczególnej wzmianki o męskich sutkach.

Jeżeli wymagane jest pokrycie, musi ono być całkowicie nieprzezroczyste – przezroczysta lub częściowo przezroczysta odzież nie jest uważana za osłonę.

Streamerzy muszą także poprawnie kategoryzować swoje treści. Na przykład podczas transmisji strumieniowej w pobliżu basenu lub wanny z hydromasażem dozwolone są określone ubrania, ale streamerzy muszą korzystać z kategorii „Baseny, wanny z hydromasażem i plaże”. Według Twitcha powtarzające się naruszenia tych zasad będą skutkować podjęciem działań egzekucyjnych.

Zasady Twitcha dotyczące treści o charakterze seksualnym

Ta aktualizacja jest następstwem grudniowej zmiany zasad Twitcha dotyczących treści o charakterze seksualnym. Treści o charakterze seksualnym – do pewnego stopnia – są dozwolone na Twitchu, ale muszą spełniać określone zasady i być odpowiednio oznakowane.

Ponadto strumienie oznaczone motywami seksualnymi nie będą już polecane na stronie głównej, chociaż nadal będą dostępne w katalogach kategorii.

Polityka dotycząca treści o charakterze seksualnym początkowo dopuszczała również nagość artystyczną, ale platforma szybko została zalana treściami o charakterze seksualnym, przesuwając granice zasad Twitcha.

Wskaźniki odpowiedniej treści

Ta nowa edycja dotycząca nagości pokazuje, że Twitch podejmuje nowe kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej platformy i promować odpowiednie treści.

W najnowszym poście na blogu Twitcha czytamy: „Naszym celem w przypadku tej i innych niedawnych zmian jest uczynienie Twitcha bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla wszystkich społeczności, które tam mieszkają, poprawa przejrzystości naszych zasad i zapewnienie ludziom doświadczenia, jakiego oczekują podczas spędzania czasu na Twitchu. »

Twitch pracuje obecnie nad możliwością zamazywania miniatur treści oznaczonych etykietą o tematyce seksualnej, a także nad ustawieniami umożliwiającymi użytkownikom filtrowanie wrażeń podczas oglądania na Twitchu w oparciu o preferencje dotyczące treści oznaczonych etykietą klasyfikacji treści (CCL).

Źródło: www.eurogamer.net