Aktorka głosowa Bayonetta Hellena Taylor mówi, że nie powtórzyła roli w Bayonetta 3, ponieważ zaoferowano jej tylko 4000 $Aktorka głosowa Bayonetty, Hellena Taylor, powiedziała, że ​​nie powtórzyła roli w Bayonetcie 3, ponieważ zaoferowano jej tylko 4000 dolarów, aby to zrobić. Co więcej, poprosiła fanów o bojkot gry i przekazanie darowizny na cele charytatywne.

Taylor zabrał do Świergot podzielić się kilkoma filmami, na których mówi do kamery i podzielić się swoją historią po ogłoszeniu, że Jennifer Hale z Mass Effect zastąpi ją w Bayonetta 3. Taylor użyczył głosu postaci od czasu oryginalnej gry i nie mógł milczeć już po tym, jak została potraktowana.

„Franzyza Bayonetta zarobiła około 450 milionów dolarów, nie licząc towarów” – zaczął Taylor. „Jako aktor trenowałem w sumie siedem i pół roku – trzy lata w London Academy of Music and Dramatic Art Lambda z trenerem głosu Barbarą Berkery i cztery i pół roku z legendarnym Larrym Mossem w Los Angeles. I ich zdaniem ile to było warte? Co zaoferowali, żeby mi zapłacić? Ostateczna oferta wykupienia całej gry w formie ryczałtowej wyniosła 4000 USD.

„To dla mnie zniewaga. Ilość czasu, którą poświęciłem na pracę nad moim talentem i wszystko, co dałem tej grze i fanom. Proszę fanów o bojkot tej gry i wydanie pieniędzy, które ty wydałbym na tę grę darowizny na cele charytatywne. Nie chciałem świata. Nie prosiłem o zbyt wiele. Prosiłem tylko o godziwą, godną płacę na życie. To, co zrobili, było legalne, ale było niemoralne ”.

Nadal dzieliła się tym, że wielu wie, że jest „bardziej kochanką niż wojownikiem” i że wielu może nie widzieć jej jako Bayonetty w prawdziwym życiu. Jednak zdała sobie sprawę, że jest bardziej podobna do tej postaci, niż sądziła.

„Rozumiem, że bojkot tej gry jest osobistym wyborem i są tacy, którzy tego nie robią, i to jest w porządku. Ale jeśli jesteś kimś, komu zależy na ludziach, komu zależy na otaczającym Cię świecie, komu zależy na tym, kto zostanie zraniony te decyzje finansowe, to namawiam do bojkotu tej gry” – powiedział Taylor. „Postanowiłem to zrobić, aby solidaryzować się z ludźmi na całym świecie, którzy nie otrzymują należytej zapłaty za swoje talenty.

„Tłuste koty wylewają się z wierzchu i zostawiają nam zgniłe okruchy. Wiesz, teraz w Anglii są pielęgniarki, które chodzą do banków żywności, aby nakarmić swoje dzieci. To nie jest w porządku, to jest niedopuszczalne. Wpływa na zdrowie psychiczne. Ponieważ z tego powodu cierpiałem na depresję i lęki, bałem się, że wyjdę na ulicę, co tak mnie przeraziło, że kiedyś miałem samobójstwo.

„Nie boję się umowy o zachowaniu poufności, nie stać mnie nawet na prowadzenie samochodu. Co oni zrobią, zabiorą moje ubrania? Powodzenia im. wstawia się za tym, co słuszne, a robiąc to, stajesz za nią”.

W swoim trzecim filmie Taylor powiedziała, że ​​musiała ponownie przesłuchać tę rolę, ponieważ „czasami głosy zmieniają się z czasem” i zdała „latającymi kolorami”. Po przesłuchaniu otrzymała „obraźliwą ofertę”. W odpowiedzi napisała do dyrektora wykonawczego Bayonetta 3, Hideki Kamiyi, prosząc go o „ile jestem warta”.

„Więc mam przyjaciela, który prowadzi interesy w Japonii, aby pisał do niego po japońsku” – powiedział Taylor. „Wiem, że to przeczytał, ponieważ dostałem odpowiedź! Dostałem odpowiedź, w której powiedziałem, że „bardzo ceni wkład w grę, a fani naprawdę chcą, abym to wypowiedział, a wspomnienie pierwszego spotkania ze mną jako Bayonettą jest wspomnienie, które jest mi drogie. Pomyślałem więc: „Świetnie! Dzięki Bogu!” Wtedy zaoferowali mi 4000 USD. I wiecie, Platinum miał czelność powiedzieć, że byłem zajęty, że nie mogli zmusić tego do pracy z harmonogramem pani Taylor. Cóż, nie miałem nic poza czasem.

Taylor następnie mówił o tym, że Hale ją zastąpił i powiedział, że chociaż życzy jej wszystkiego najlepszego, „nie ma prawa mówić, że jest Bayonettą”.

„Teraz głosi jej nowa dziewczyna. Kocham aktorów i życzę jej całej radości na świecie i wszystkich prac, ale nie ma prawa mówić, że jest Bayonettą” – powiedział Taylor. „Ona nie ma prawa podpisywać towarów jako Bayonetta. Tak samo jak ja mam prawo podpisywać się jako Eva Green, mimo że byłam jej papugą w Złotym Kompasie. Ta zdrada należy do niej i tylko do niej. Prawdopodobnie spróbują to zrobić spin-off z Jeanne, tego też nie kupuj”.

Kamiya od tego czasu odpowiedział na te zarzuty z krótkim tweetem, mówiącym: „Smutne i godne ubolewania z powodu postawy nieprawdy. To wszystko, co mogę teraz powiedzieć. Przy okazji, Strzeż się moich zasad”.

Będziemy aktualizować tę historię w miarę jej rozwoju.

Masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić możliwą historię? Wyślij e-mail na adres newsstips@ign.com.

Adam Bankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze @AdamKurs i dalej Skurcz.

Źródło : https://www.ign.com/articles/bayonetta-voice-actor-hellena-taylor-says-she-didnt-reprise-the-role-in-bayonetta-3-as-she-was-only-offered-4000