Adaptacja ekranowa autobiografii Johna Romero w dwóch różnych formatach.

Adaptacja kultowej autobiografii na ekran

Autobiograficzna książka Johna Romero „Doom Guy: Życie w pierwszej osobie” zostanie zaadaptowana na ekran w dwóch różnych formach. Rzeczywiście, historia współzałożyciela id Software będzie tematem zarówno dokumentu w reżyserii kanadyjskiego reżysera Roba McCalluma, jak i planowanej w najbliższej przyszłości udramatyzowanej adaptacji. Obydwa projekty wyreżyseruje Naomi Harvey z Golden Possum Productions.

Po ogłoszeniu Romero zabrał głos, mówiąc: „Rozmawiając zarówno z Robem, jak i Naomi, wiedziałem, że stanowią idealny zespół do ożywienia Doom Guy. Nasze pochodzenie i aspiracje są niesamowicie podobne i ufam, że opowiedzą historię”. McCallum ze swojej strony nazwał podróż Romero „brakującym antidotum na wszystkie niedopasowane zabawki szukające nadziei i pokrewnych dusz w ciemnościach świata”. Ze swojej strony Harvey dodał, że historia ikony gier wideo to „historia triumfu nad bólem, przepełniona współczuciem i inspiracją”.

Wciągająca, burzliwa podróż

Biografia „Doom Guy: Life in First Person” opisuje karierę Romero w grach, a także jego początki i życie rodzinne. Krążą historie o jego ojcu alkoholiku, rasistowskim dziadku, który nie aprobował mieszanego związku rodziców i babci, która prowadziła burdel w Meksyku. Oprócz Dooma Romero znany jest także z Quake’a i Wolfensteina. Gry te były prekursorami gatunku strzelanek pierwszoosobowych, a w zeszłym roku na GDC Romero otrzymał nagrodę za całokształt twórczości.

Źródło: www.eurogamer.net